Yazar William Joyce, klasik F. Scott Fitzgerald romanı “The Great Gatsby”nin animasyon versiyonunun yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Senaryo yazımında 2017 yapımı “Wonderstruck”ı yazan ve uyarlayan Brian Selznick çalışacak.

F. Scott Fitzgerald’ın baş yapıtı olan ‘The Great Gatsby’ adlı roman, 1922 yazında Long Island’daki hayali West Egg kasabasında bulunan gizemli genç milyoner Jay Gatsby ile saplantılı şekilde aşık olduğu Daisy Buchanan arasında geçen olayları konu alıyor. Kitapta yaşanan tüm olaylar, bir başka karakter olan Nick Carraway tarafından anlatılıyor. Filmlere ve dizilere uyarlanan roman şimdi de animasyona uyarlanacak.

Michael Siegel ve DNEG Kreatif Prodüksiyon Kıdemli Başkan Yardımcısı David Prescott, uzun metrajlı animasyon filminin yapımcıları olarak Joyce’a katıldı. DNEG Feature Animation, animasyon hizmetlerini sağlayacak.

Bu proje, F. Scott Fitzgerald’ın 1925 tarihli romanının ilk kez bir animasyon film haline getirileceğini işaret ediyor. Romanın en son uyarlaması, Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan’ın oynadığı Baz Luhrmann’ın 2013 yapımı filmiydi.

Joyce, “Gatsby, Amerikan bir yazarın yazdığı diğer tüm kitaplardan farklı olarak okuyuculara güçlü bir büyü yapmaya devam ediyor. Gatsby’nin gücünün çoğu Fitzgerald’ın düzyazısının büyüsünden geliyor. Sessiz dönemden beri film yapımcılarını bir dereceye kadar atlatan canlı bir rüya manzarası yarattı. Önceki film versiyonları canlı aksiyonla sınırlıydı, ancak yenilikçi animasyon nihayet romanın yakalanması zor kalitesini fark edebildi” dedi.

Prescott, “Animasyonlu bir Gatsby için mükemmel bir zamandayız. Her yaştan izleyici, farklı hikayeleri deneyimlemenin başka bir yolu olarak animasyonu benimsiyor. Bill ve ben son birkaç yıldır çeşitli fikirleri etrafta dolaşıyoruz, ekrana getirmek için ideal hikayeleri tartışıyoruz ve ‘The Great Gatsby’nin böyle bir hikaye olduğunu hissediyorum. Bu proje için yarattığımız animasyon ve görüntü tarzı çok güzel bir şekilde bir arada olacak” diye ekledi.

DNEG Feature Animation, çocuk kitabı yazarı, yapımcı ve yönetmen William Joyce ile “Mr. Spam Gets a New Hat” adlı kısa bir animasyon filminde birlikte yaşıyor.

DNEG’den Taylor Moll’un Görsel Efekt Süpervizörü olarak yönettiği ekip, gerçek zamanlı oyun motoru teknolojisinin prodüksiyon animasyonuna ne getirebileceğinin sınırlarını zorlayarak Unreal Engine içinde animasyonlu proje geliştiriyor. Moll, “Bu kısa filmde Bill ile birlikte kullandığımız yeni metodolojiler konusunda inanılmaz derecede heyecanlıyız ve aynı iş akışını ‘The Great Gatsby’ye getirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like