1. Ana
  2. Sinema Gündemi
  3. Ariana Grande’in Rekor Kıran Thank U, Next Klibinde Gözden Kaçan Detaylar

Ariana Grande’in Rekor Kıran Thank U, Next Klibinde Gözden Kaçan Detaylar

Ariana Grande’in eski sevgilileri hakkında yaptığı Thank U, Next şarkısının klibi geçtiğimiz günlerde yayınlanmış ve 24 saatte en çok izlenen müzik videosu rekorunu kırmıştı. Klipte 2000’lerde vizyona giren gençlik filmlerinin en akılda kalan sahnelerine gönderme yapan Grande’in klibinde aslında birçok detay bulunuyor. Klibi izleyin ve detaylar için aşağı kaydırmaya devam edin!

1. Mean Girls filminde Regina George’un hayatındaki kişiler hakkında bir şeyler yazdığı ‘Burn Book’ olayına gönderme yapılıyor ve ilk olarak Grande’in eski sevgilisi Big Sean ile başlanıyor.

Big Sean’in sayfasında Sean’in çok tatlı ve sevimli olduğu yazarken, aynı zamanda Grande’in hala Sean ile beraber olabileceğini yazması da dikkat çekiyor.

2. Grande’in bir zamanlar dansçısı da olan eski sevgilisi Ricky hakkında tahmin edilebileceği gibi iyi bir dansçı olduğu yazıyor.

Beraber güzel zamanlar geçirdikleri de eklenirken, aynı zamanda hala arkadaş olduklarına da değiniliyor.

3. Sıra Grande’in yeni ayrıldığı nişanlısı komedyen Pete’e geldiğinde işler biraz çirkinleşiyor.

Nişan bozulduğunda hangi tarafın ayrıldığı bilinmiyordu ancak klipte Pete’i bıraktığı için özür dileyen Grande, bu olaya açıklık getirmiş oldu. Aynı zamanda Pete’i sonsuza kadar seveceğini yazan Grande, Pete’in penisinin ne kadar büyük olduğuna da değiniyor.

4. Grande’in bu sene hayatını kaybeden eski sevgilisi Mac Miller’ın fotoğrafı Burn Book’ta veya klibin herhangi bir yerinde yer almıyor.

Grande, şarkıda Mac’in ismini geçirip onun bir melek olduğunu söylediği kısımda gökyüzüne bakıyor. Grande daha sonra Twitter’dan yaptığı açıklamayla Mac’in fotoğrafının yatağın yanında durduğunu söyledi.

5. Mean Girls’te Rachel McAdams’ın giydiği tişörtte A Little Bit Dramatic yazarken, Grande’inkine A Little Bit Needy yazıyor.

Elbette bunun da bir sebebi var! Grande müzik videolarında bir sonraki şarkısının sinyallerini vermeyi oldukça seviyor. Needy ise Grande’in çıkacak olacak yeni şarkısının ismi.

6. Grande’in erkek kardeşi Frankie ve Selena Gomez de klipte yer alıyor.

Yatakta dans edilen sahnede Grande’in sağ tarafında erkek kardeşi Frankie’nin buz pateni yaparken çekilmiş fotoğrafı yer alırken, Selena Gomez’in Fetish müzik videosu için yaptığı çekimlerden alınan dudak fotoğrafı ise Grande’in solunda yer alıyor.

7. Eski nişanlısı Pete’in penisine yapılan göndermeler devam ediyor…

Grande’in güzellik merkezinde görüldüğü sahnede karşısındaki kişi olan konuşan Grande, Pete hakkında: ‘O çok tatlıydı ama anlarsın ya, şeyi gerçekten büyüktü.’

8. Bu Nasıl Sarışın filminden esinlenen sahnelerde Grande’in elinde bir hukuk kitabı yer alıyor.

Günümüzde Trump politikaları nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Meksika halkına ithaf olarak Grande’in elindeki kitabın Göç ve Mülteci Politikası olduğu görülüyor.

9. Müzik videosunda Mean Girls, Bring It On, 13 Going On 30 ve Legally Blonde filmlerinden esinlenildi.

10. Klibin başında yer alan kişi Gabi adındaki bir Youtuber.

Oldukça fazla takipçiye sahip olan Gabi, Youtube’da yayınladığı ve bir günlüğüne Ariana Grande gibi davrandığı videosuyla Grande’in tepkisini çekmiş ve ikili arasında ufak bir sürtüşme yaşanmıştı.

11. Grande’in annesi rolünde Kim Kardashian’ın annesi olan Kris Jenner görülse de, Kris’in arkasında Grande’in gerçek annesi de yer alıyor.

12. 13 Going on 30 filminden esinlenilen bebek evi sahnesinde duş ayrıntısı bile düşünülmüş.

Grande de Jenna Rink gibi duşun içinde görülüyor. Grande’in duşta yer aldığı halinin fotoğrafı ise geçtiğimiz günlerde nişanlısından ayrıldığında saçlarını kısa kestirdiğinde Instagram’da paylaştığı hali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>