Russo Kardeşler şimdi modern bir Christmas Carol filmi geliştiriyor. Charles Dickens’ın klasik tatil romanı A Christmas Carol, ilk olarak 1843’te yayınlandı ve geçmişin, bugünün ve geleceğin hayaletleriyle tanıştıktan sonra nazik ve şefkatli bir adama dönüşen yalnız ve yaşlı bir cimri olan Ebenezer Scrooge’un hikayesini anlatıyor.

Dickens’ın romanı, ister 1992’den sevilen The Muppets Christmas Carol , ister Robert Zemeckis’in A Christmas Carol’u olsun, yıllar boyunca sayısız uyarlamanın kaynağı oldu. Ayrıca, Will Ferrell ve Ryan Reynolds’un başrollerini paylaştığı bir Apple projesinde A Christmas Carol’ın yeni bir müzikal uyarlaması da bulunuyor. Dickens’ın ünlü hikayesinin uyarlanmasında kesinlikle hiçbir eksiklik yok ve şimdi de Avengers: Endgame yönetmenleri Anthony ve Joe Russo, popüler Noel romanına modern bir yaklaşım geliştiriyorlar.

13.Cuma ve Baywatch gibi filmleri yazmalarıyla bilinen senaryo ikilisi  Mark Swift ve Damian Shannon, kendi Twitter hesabından Russo kardeşlerin kendilerinden “A Christmas Carol modern bir versiyonunu” yazmalarını istediklerini açıkladılar. Bu ikili, The Muppets Christmas Carol’a duydukları hayranlığı dile getirerek bu filmin en iyi 3 versiyondan biri olduğunu söylediler.

A Christmas Carol, geleneksel olarak 19. yüzyıl Londra’sında Noel arifesinde gerçekleşir, ancak Russo kardeşler “modern bir versiyon” istiyorlarsa durumun böyle olmayabileceği düşünülebilir. Orijinal kaynağa ne kadar benzer olacağını ve ayrıca Russo kardeşlerin filmi yöneteceğini mi yoksa sadece prodüksiyonunu mu yapacaklarını görmek ilginç olacak. Swift ve Shannon, proje için kesinlikle ilginç seçimler, çünkü son filmleri Baywatch, A Christmas Carol  tarzı bir filmden çok uzak kalıyor. Yaptıkları film aynı zamanda eleştirel ve ticari olarak da başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bill Condon aynı zamanda romandan uyarlanan bir müzikal versiyonu üzerinde çalışıyor. İzleyiciler filmi beklemek ve Russo kardeşlerin versiyonunun nasıl olacağını görmek için belli bir süre sabretmeleri gerecek kalacak. Prodüksiyon 2021’de başlarsa, filmle ilgili ayrıntılar yakında açıklanmaya başlayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın
You May Also Like