Çikolatayla İlgili Görmeniz, Duymanız ve Tatmanız Gereken Her Şey Tek Bir İnfografikte Toplandı

Çocukluğu, Almanya’dan gelen gurbetçi akrabaların getireceği çikolataların hayalini kurmakla geçen bir neslin evladı olarak, bizim için bir yurt dışı seyahatinin noktalandığı yer genellikle çikolata dükkanlarıdır. Elimizin altında bin bir çeşidi de olsa yurt dışında yenen ya da oradan getirilen çikolataların kıymeti bizim için bir başka. Bu yüzden özel çikolataları hediye etmeyi de hediye olarak almayı da çok seviyoruz.

Seyahat, anılar, akıldan çıkmayan lezzetler ve insanı uçak bileti almaya zorlayacak tüm güzel duyguların ortak parantezi olan Pegasus, enfes bir çikolata infografiğiyle yine aklımızı başımızdan alıyor, ağzımızın suyunu akıtıyor, bizi plandan plana koşturuyor. Çikolata Severlerin Seyahat Rehberi infografiğinde sadece çikolata dükkanlarına değil; festivaller, müzeler ve çikolatayla ilgili insanın suçluluk duygusunu ortadan kaldıracak faydalı bilgilere de yer verilmiş. Mesela kısa vadede gerçekleştirebileceğiniz ilk aksiyon Kadıköy Moda’daki Çikolata Dükkanı’na gidip birer Asuman yemek olabilir. Sonrası artık size kalmış.

Bu arada Pegasus’un bloğunda farklı bakış açısıyla hazırlanmış başka başarılı infografikler de var. Amy Winehouse’un Peşinden Londra’ya mutlaka göz atmanızı öneririz.

Pegasus-CikolataSevenlerin-Seyahat-Rehberi