1. Ana
  2. Sanat
  3. Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur

“Bir yerlerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Toplu olarak kandırıldık. Kimse büyürken bize gerçeklerden bahsetmedi. Bence hepimizi filmler zehirledi. Özellikle de romantik filmler. Şimdi size bunun hikâyesini anlatacağım, kendi hikâyemi.”

Pınar Göktaş bu eğlenceli anlatı ile aşk filmlerindeki mükemmel uyum temasını, bir kız çocuğunun aşkı arayışını, cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden ele alıyor. Kişisel hikayesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor. Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikaye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, hit şarkıları ve vintage objeleri arasında dolaştırıyor.
Proje Şule Ateş’in 2019 yaz aylarında, beş oyuncu ile başladığı ‘Hikâye Anlatıcılığı Yöntemi ile Solo Performans Tasarımı’ başlıklı atölye sürecinde yaratıldı. Pınar Göktaş’ın kişisel hikâyesi, provalar sırasında oyuncu ve yönetmenin kolektif çalışmasıyla, sahne üzerinde geliştirilerek sahnelendi.

Samsun’dan Notting Hill’e uzanan, dürüst, cesur, kahkaha dolu bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi ‘Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur’. Aynı zamanda Tarkan’a yazılmış, çok güzel bir teşekkür mektubu.’’ Nazım Dikbaş

 

ŞUBAT AYI OYUN PROGRAMI

4 Şubat Salı 20.30      Zeytuna (Cezayir Restoran) Beyoğlu
9 Şubat Pazar 18.oo    Zeytuna
15 Şubat Cumartesi 18.30  Moda Sahnesi
18 Şubat Salı 20.30    Zeytuna
25 Şubat Salı  20.30   Koma Sahnesi
26 Şubat Çarşamba 20.30 Bomontiada

Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş

Dramaturji ve Reji: Şule Ateş

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>