Bu dönemlerde, şu anda Netflix’te bulunan harika yetişkin çizgi film Rick and Morty’nin her bölümünü yeniden izleyerek üretken olmak için harika bir zamandı. Ama neden orada durun, işte önümüzdeki zamanlarda izlemeniz için 10 harika yetişkin çizgi filmi.

Archer

Popüler FX karikatürü olan Archer’ın 10 serisi şimdi Netflix’te. Gösteri bir istihbarat kurumunu anlatmaktadır ve James Bond dünyasına komik bir bakış atmaktadır. Çoğunlukla New York’ta bulunan ve şu anda ajansın başkanı olan bir ajan Malory Archer tarafından yönetilen 8 ajanla ilgilenilmektedir. Ayrıca kendi annesi tarafından yönetilmenin travmasını yaşayan narsisist Sterling Archer’a sahibiz. Bunlar kesinlikle karşılaşabileceğiniz en kötü gizli ajanlardan bazıları.

Big Mouth

Nick Kroll ve Andrew Goldberg tarafından yaratılan bu şov, New York’taki gençlerin hayatlarını kendi deneyimlerine dayanarak anlatmaktadır. Her üç sezon da Netflix’te mevcuttur ve ergenlik, mastürbasyon ve yanlış zamanda cinsel olarak uyarıldığınızda ne yapmanız gerektiği gibi zor konularla başa çıkmaktadır. Gençlere genellikle omuzlarında meleklerin yerine pek yardımcı olmayan hormon canavarları verilir. Ayrıca kafa karıştırıcı şekillerde hayata geçirilen cansız nesneler tarafından yönlendirilirler ve bu kahramanlarımızın hayatını daha da kafa karıştırıcı hale getirir!

Bojack Horseman

Üzücü ama Bojack Horseman şovu kısa süre önce Netflix’te yayınlanan altıncı sezonu ile sona erdi. Dizi, 1990’larda mahvolmuş bir sitcom yıldızı olan ve Hollywood’da tekrar ön plana çıkmaya çalışan antropomorfik bir at olan Bojack’i anlatmaktadır. Hayatını anlatan bir otobiyografi yazmak için bir yazarla anlaştığında, işler ilginçleşmeye başlar ve bazı komik hikayelerin yanı sıra sırlarda ortaya çıkar. Komik olmasının yanı sıra felsefi yanı da ağır basan Bojack Horseman’da, düşündürecek, sorgulayacak çok şey var.

Disenchantment

Matt Groening, bu dizi ile imza stilini yeni bir dünyaya taşıyor. Asi bir alkolik olan Prenses Bean, Dreamland’in fantastik dünyasına geçiyor. Kraliyet kalıbına uymak gibi bir niyeti olmasa da, kendini elf arkadaşı Elfo ve iblis Luci’nin yardımıyla krallığını kurtarmak için savaşırken buluyor. Peri masallarının karakterleri üzerine keyifli oyunlar bulunmaktadır.

F is Family

Bill Burr ve Michael Price tarafından yaratılan bu Netflix klasiği zaten dört sezona sahip ve güçlü gidiyor. 1970’lerin ortalarında İrlandalı-Amerikalı bir aileye odaklanıyor. Kesinlikle Simpsons, Family Guy ve American Dad kalıbında, sevimli ama kusurlu bir baba, daha iyisini yapabilen anne ve her zaman tuhaf kavgalara ait olan çocuklar izliyor. Gösteriye Bill Burr, Laura Dern, Justin Long ve Sam Rockwell dahil olmak üzere bazı büyük yetenekler eklenmiş.

Final Space

Bazen uzay operası olarak da adlandırılan bu şov, astronot Gary Goodspeed ve uzaylı arkadaşı Mooncake’i son uzayın gizemini çözmeye çalışırken izlemektedir. Tabii ki, Gary’in beş yıllık bir görevden sonra uzay çılgına dönmüştür ve Mooncake gezegenleri yok edebilir. Yol boyunca, hepsi yeni bir gözlemsel perspektif ve komedi katmanı ekleyen eski bir gemi ekibi toplarlar.

Paradise PD

Bu Netflix dizisi, son derece yetersiz ve küçük kasabalarını kasıp kavuran suç dalgasıyla başa çıkmaya hiçbir şekilde hazır olmayan küçük bir kasaba polis departmanını takip ediyor. Bu yetişkin çizgi film, topluluktaki bazı çılgın karakterlerle Simon Pegg’in Hot Fuzz’dan biraz ilham aldığını hissediyoruz.

Rick and Morty

Rick and Morty’yi daha önce görmediyseniz, bir sonraki yetişkin çizgi film fenomenini kaçırıyorsunuz demektir. Şovun dört sezonunun tamamı artık Netflix’te izlenebilir. Dizi kızının, damadının ve iki torununun yanına taşınan çılgın bilim adamı Rick’i izler. Torunlarından en küçüğü, 14 yaşındaki ergenlikle mücadele eden Morty, çılgın bilim adamı dedesinin üzerindeki alkolik saçmalıkların gerçek olduğunu keşfetmekte ve dedesiyle maceralara atılırken çok garip yerlere gitmektedir.

Super Drags

Biraz farklı bir şey için, gündüzleri büyük mağaza çalışanı olan, ancak gece LGBT topluluğunu koruyan elbette süper kahraman olan üç arkadaş hakkındaki bu Brezilya komedi karikatürüne bakın. Şov Netflix tarafından iptal edilmeden önce yalnızca beş bölüm çekildi, ancak belirli topluluklar içinde kült bir hayran kitlesi bulacağı kesin.

Tuca & Bertie

Bu şov sadece bir sezon sonra iptal edildi fakat çok beğeni topladı. Filmde Tiffany Haddish, hayatlarını yeniden düzene sokmaya çalışan ayık bir tukan olan Tuca’nın ve Ali Wong büyük hayalleri olan ama aynı zamanda en iyi arkadaşı Tuca ile de uğraşmak zorunda kalan ciddi bir ötücü kuş olan Bertie’yi canlandırıyor. Aynı apartmanda yaşayan otuzlu yaşlarındaki iki arkadaş, beladan nasıl uzak duracaklarını bilmiyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like