Netflix’te yabancı savaş filmlerini izlemek isteyen fakat seçim yapamayan kişiler için platformda yer alan en iyi savaş filmlerinden bazıları listeledik. Şimdiden iyi seyirler!

Beasts of No Nation (2015)Beasts of No Nation | Netflix Official SiteUzodinma Iweala’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve True Detective 1. Sezon yönetmeni Cary Fukunaga tarafından yönetilen savaş filmi Beasts of No Nation’da bir Afrika iç savaşında çocuk asker olarak göreve başlatılan Agu (Abraham Attah) konu alınıyor. Çekimlerinin Gana’da yapıldığı filmde Idris Elba, Ama K. Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh, ve Opeyemi Fagbohungbe yer almaktadır.

 

Inglourious Basterds (2009)Pin on Everything

Quentin Tarantino’nun ödüllü alternatif savaş filmi Inglorious Basterds, Yahudi askerler ve intikamcı bir tiyatro sahibi tarafından Fransa’yı işgal eden Nazi liderlerini öldürmek için yapılan iki planı takip ediyor. Gişe rekorları kıran filmde Brad Pitt, Christoph Waltz, Diane Kruger ve Mélanie Laurent yer alıyor.

 

First They Killed My Father (2017)With 'First They Killed My Father,' Cambodian activist wanted to honor her parentsAngelina Jolie’nin son yönetmenlik çalışmasını yaptığı First They Killed My Father filmi Kamboçya Soykırımı’nın dehşetini ele alıyor. Film, Loung Ung’un anısına dayanıyor. Ung’un kardeşleri çalışma kamplarına gönderildiği sırada kendisinin çocuk asker olmaya zorlandığı korkunç soykırımı ve Kızıl Kmer rejimini yaşadığı dönemi anlatan bu film sizi sarsacak.

 

The Imıtatıon Game (2014)Part 1: Characterization of Alan Turing – The Math Behind The Imitation Game‘The Imitation Game’, matematikçi Alan Turing’in anlatılmamış hikayesini ve II.Dünya Savaşı’ndaki çalışmalarını ekrana getiriyor. Turing, savaş sırasında kırılmaz Nazi kodlarını çevirmenin yanı sıra bilgisayar teknolojisinin gelişimine öncülük etti. Savaşı takip eden yıllarda eşcinselliği keşfedildiğinde hayatı mahvolacaktı. Filmde Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Charles Dance ve Matthew Goode başrolde yer alıyor.

 

Da 5 Bloods (2020)Five Films to Stream: Friendship | FlagpoleNetflix orijinal filmi olan ve gerçek bir hikayeye dayanan ‘The Siege of Jadotville’, 1960’larda Kongo’ya gönderilen İrlandalı BM barış güçlerinin bir taburunu anlatıyor. Jamie Dornan, madencilik şirketlerinde çalışan Fransız ve Belçikalı paralı askerler tarafından yönetilen 3000 Kongolu askerin güçlerine karşı bir kuşatmayı yöneten komutanı Pat Quinlan’ı canlandırıyor.

 

War Machine (2017)War Machine (2017) Review. Great fun and highly American. | by James Bingham | MediumWar Machine filminde Brad Pitt, sekiz yıllık savaşın ardından askeri kargaşayı temizlemek için Afganistan’a gönderilen sert ama tuhaf bir ABD generalini oynuyor. Bitkin ve hayal kırıklığına uğramış askerlerle çevrili bu kara savaş komedisinde general, kendini bürokratik engellerle karşı karşıya buluyor.

 

Fury (2014)Fury (2014) | Türkçe Dublaj İzle [1080p] ⭐️ Holaleyta & Muzuners ✔️️‘End of Watch’ ve ‘Suicide Squad’ gibi muhteşem filmler yapan David Ayer’in yönettiği savaş filmi ‘Fury’de Brad Pitt, Inglorious Basterds’den bu yana ilk kez II.Dünya Savaşı’na döndüğünü görülüyor. Pitt, bir tank mürettebatına liderlik eden kıdemli bir Amerikalı çavuşu oynuyor. Savaşın son birkaç ayında son bir tehlikeli görevle görevlendirilen ekipte deneyimsiz yeni bir personelin varlığı tansiyonu yükseltir.

 

Bir cevap yazın
You May Also Like