Netflix’teki en büyük çıkışlardan biri olan Lupin, Ocak 2021’in başlarında Netflix’e geldiğinde büyük bir başarı yakaladı ve uluslararası bir sansasyon haline geldi. Şimdi ise 2021 yazının ilerleyen günlerinde 5 bölüm içeren 2. partı ile Netflix’e geri dönecek.

 Lupin, şimdiye kadar yayın devi Netflix’te en başarılı Fransız dizi oldu ve platformda yayınlandığı ilk ay içinde 70.000.000 kez izlendi. Bu, Netflix hesabına sahip olanların yaklaşık % 35’inin diziye göz gezdirdiğine işaret ediyor. Karşılaştırıldığında, The Queen’s Gambit yayınlandığı ayda 62 milyon izleyici tarafından izlendi. Ondan sonraki sansasyon yaratan dizi olan Bridgerton ise 63 milyon hanede izlenmişti. Bu nedenle, Lupin’in Netflix’in şu ana kadarki kısa sürede en fazla izleyici çektiği dizisi olduğunu söyleyebiliriz. Lupin ayrıca ilk 10’u salladı ve Netflix’e göre Türkiye de dahil olmak üzere 10’dan fazla ülkede 1 numaralı sırada yer aldı.

Fransız gizem ve gerilim dizisi Lupin’de, Arsène Lupin’in maceralarından ilham alınıyor ve babasının intikamını almak isteyen bir hırsızı konu alıyor. İlk sezon 8 Ocak 2021’de 5 bölümle Netflix’e gelmişti.

Şu anda Netflix’te yalnızca 5 bölüm mevcut olduğundan dizinin hayranları, bir sonraki sezonun ne zaman geleceğini ve kaç bölümden oluşacağını merak ediyorlar. Yapılan tahminlere göre, yeni sezonun küresel olarak 2021 yazında gelmesi bekleniyor. Ek olarak, en az 5 bölümün daha yolda olduğu biliniyor.

Netflix, 28 Ocak’ta yayınladığı bir gönderisinde, bir sonraki 5 bölümün 2021 yazında Netflix’e geleceğini doğruladı. Ayrıca bu yazıda, 1. sezonun ikinci yarısında kimin yönetmenlik yapacağı da dahil olmak üzere birkaç bilgi daha ortaya çıktı. Dizinin 6. ve 7. bölümlerini Ludovic Bernard, 8., 9. ve 10. bölümlerini ise Hugo Gélin yönetecek. Başrolünde Omar Sy’ın yer aldığı dizinin kadrosunda ayrıca Hervé Pierre’s Hubert Pellegrini, Nicole Garcia’s Madame Anne Pellegrini, Clotilde Hesme’s Juliette Pellegrini, Ludivine Sagnier’s Claire, Antoine Gouy’s Benjamin Ferel, Shirine Boutella’s Lieutenant Sofia Belkacem, and Soufiane Guerrab’s Youssef Guedira yer alıyor.

Orijinal dizisiyle büyük beğeni toplayan Netflix, sadece Lupin ile de durmuyor. Yayıncı ayrıca, geçtiğimiz günlerde 2021’de her hafta yeni bir orijinal film yayınlamayı planladığını duyurdu. Önümüzdeki günlerde Leonardo DiCaprio, Gal Gadot ve Dwayne Johnson gibi yıldız isimlerin de yer aldığı birçok başarılı filmin yayınlanmasını dört gözle bekliyoruz.

 

İşte dizinin fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like