Netflix için 2020 küresel başarısı olan Polonya filmi “365 Gün” için iki devam filmi yapılacak.

Yayın devi, “365 Gün” 2. ve 3. bölümlerinin prodüksiyonunun başladığını duyurdu. Orijinal film, Sicilyalı mafya ailesinin bir üyesi olan Massimo ve bir satış direktörü olan Laura’yı takip ediyor. Laura, Sicilya’ya yaptığı bir gezide ilişkisini kurtarmaya çalışan Massimo’nun onu kaçırıp ona aşık olması için 365 gün vermesini beklemiyordur.

Devam filmlerinde Massimo ve Laura’nın geri dönecek, ancak birleşmeleri, Massimo’nun aile bağları ve ne pahasına olursa olsun kalbini ve güvenini kazanmak için Laura’nın hayatına giren gizemli bir adam tarafından karmaşık hale gelir.

İlk filmdeki oyuncular Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Magdalena Lamparska ve Otar Saralidze devam filmleri için geri dönüyor. Simone Susinna oyuncu kadrosuna katılarak yeni bir karakter olan Nacho’yu canlandırıyor.

Film, dünya genelinde 90’dan fazla ülkede Netflix’te günlük En İyi 10 listesinde yer aldı ve 2020’de Google’da dünya çapında en çok aranan dördüncü film oldu.

Ancak tecavüz kültürüne katkıda bulunmakla suçlandı ve yayın platformundan kaldırılması istendi.

Şarkıcı Duffy, Netflix’e filme itiraz eden bir yazı yazdı. Duffy, “Netflix’in, kaçırmayı erotikleştiren ve cinsel şiddeti ve kaçakçılığı ‘seksi’ bir film olarak bozan böyle bir ‘sinema’ platformu sağlaması beni üzüyor.

Netflix, filmin şiddet, cinsellik ve çıplaklık konusunda uyarıda bulunduğunu belirterek filmi kaldırmayı reddetti ve bunun bir komisyon değil bir satın alma olduğuna işaret etti. Film, satın alınmadan önce Polonya’da beyazperdede gösterime girmişti.

Orijinali gibi devam filmleri de Barbara Bialow ve Tomasz Mandes tarafından yönetilecek. Yapımcılığını Ewa Lewandowska ve Ekipa için Mandes ve Open Mind One için Maciej Kawulski yapacak.

Devam filmleri, orijinal filmin senaryosunu Mojca Tirs ile birlikte yazan Blanka Lipinska’nın “This Day” ve “Next 365 Days”i de içeren “365 Days” kitap üçlemesine dayanacak. Devam filmlerinin senaryosu Tirs, Lipinska ve Mandes’e ait.

Lipinska şunları söyledi: “Romanlarımın tüm dünyadaki hayranlarına karakterlere bu yeni bakışı göstermekten ve Laura ve Massimo’nun hikayesine devam etmekten dolayı çok heyecanlıyım.”

“365 Gün” 2. ve 3. bölümlerin prodüksiyonu bu ay Polonya ve İtalya’da başlayacak ve filmlerin 2022’de tüm dünyada Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

Bir yanıt yazın
You May Also Like