Emily in Paris, Netflix’in yakın gelecekte ikinci sezonla geri döneceğini doğruladığı için platforma yeni sezonla geri dönecek. Son yapılan açıklamada, çekimlerin Nisan 2021’de başlayıp yaz boyunca devam edeceği söylendi.

Netflix’in orijinal komedi-drama dizisi Emily in Paris, Sex and the City’nin yaratıcısı Darren Star tarafından oluşturulmuştur. Darren Star aynı zamanda kendi şirketi Darren Star Productions’ın yaptığı dizinin yönetici yapımcısıdır.

Netflix orijinal dizisi Emily in Paris, yayınlandığı ilk hafta Netflix Türkiye’de ve birçok bölgede en popüler dizilerden biri oldu ve en çok izlenen film listesinden uzun süre inmedi. 11 Kasım 2020’de Netflix, Emily in Paris’in yeni sezonunun geleceği doğrulamıştı.

Dizide, başrolünde Lily Collins’in oynadığı Emily, Fransız bir pazarlama firmasında işe başlamak için Amerika’dan Paris’e taşınır. Orada, aşkı ararken sıkıcı ve sıradan  yetiştirilme tarzıyla bir kültür çatışması yaşarken işyerinde başarılı olmak için mücadele eder.

Netflix’te ilk sezonunun yayınlanmasının ardından birçok Fransız eleştirmen diziyi basmakalıp Fransız tasviri için eleştirmişti. Fakat, Emily in Paris büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Fakat dizinin  ilk 10’daki popülaritesine rağmen, Netflix, diziyi kaç kişinin izlediğine dair resmi bir rakam vermedi.

26 Nisan 2021’den 19 Temmuz 2021’e kadar sürecek ikinci sezon çekimlerini listeleyen Production Weekly’ye göre 2. sezon prodüksiyonunun Nisan 2021 sonunda başlaması bekleniyor.

Dizinin yeni sezonunun Netflix’e gelmeden önce post prodüksiyon ve yerelleştirme için birkaç ay geçmesi gerekecek.

Dizinin ilk sezonunun çekimleri Ağustos 2019’da Paris’te yapıldı ve Kasım 2019’da Chicago’da ek sahneler çekildi. Dizi daha sonra Ekim 2020’de Netflix’te yayınlandı. Böylece çekimlerin başlangıcı ile dizinin piyasaya sürülmesi arasında 14 ay geçti.

En erken olarak, Netflix’teki Emily in Paris’in 2. sezonunun 2021’in sonlarında yayınlanabileceği düşünülüyordu fakat şu an 2022 yılı daha olası görünüyor.

Dizinin yaratıcısı Darren Star, Oprah Magazine ile yaptığı röportajda Emily’nin Paris’in ikinci sezonundan neler beklenebileceğine dair bazı bilgiler verdi: 2. sezonda, o (Emily) yaşadığı dünyanın bir parçası olacak. Daha çok şehrin bir sakini olacak. Ayakları biraz daha yere basacak. Ve orada bir hayat kuracak.”

İlk sezonun bitiminden sonra, Emily’nin Paris’teki hayatından zevk aldığı kesin.

Emily ve Gabriel nihayet birbirlerine olan duygularına teslim oldular. Bu nedenle, filizlenen ilişkilerinin 2. sezonda gösterilmesini bekliyoruz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like