Netflix’te bulunan en iyi psikolojik gerilim filmlerinden bazılarını sizler için listeledik. İyi seyirler!

The Invitation (2015)

The Invitation (2015)Bir adam, eski karısı tarafından eski evlerinde düzenlediği bir akşam yemeği davetini kabul ettiğinde, uğursuz bir komplo ortaya çıkar. Oğulları yıllar önce trajik bir şekilde öldüğünden beri eski eşini görmemiştir fakat şimdi kadın, yeni bir eş, yeni bir hayat ve gizemli bir gündemle geri dönmüştür. Bu asla davet edilmek istemeyeceğimiz bir akşam yemeğidir. Filmin başrollerinde Logan Marshall-Green, Tammy Blanchard ve Michiel Huisman yer alıyor.

 

Fractured (2019)

Fractured (2019) directed by Brad Anderson • Reviews, film + cast • LetterboxdBu Netflix Original filminde, bir adamın karısı ve çocuğu, yol kenarındaki bir kazanın ardından hastaneden kayboluyor. Birden fazla doktor tarafından muayene ediliyorlar fakat yine de hastane kayıtları yok. Bu durumu fark eden başrol oyuncusu hastanenin işe yaramayacağına inanır ve belki de yasadışı bir organ toplama operasyonu gibi bir şeyin gerçekleştiğini düşünür. Filmin başrollerinde Sam Worthington, Lily Rabe ve Stephen Tobolowsky yer alıyor.

 

 

Secret in Their Eyes (2015)

Secret in Their Eyes (2015)Aynı adlı Arjantin filminin yeniden yapımı olan Secret in Their Eyes, bir FBI ajanının kızının öldürülmesinin ardındaki gizemi ortaya çıkarıyor. Julia Roberts, 13 yılını saplantılı bir şekilde kızının katilini aramakla geçiren bir anneyi canlandırıyor. Eski ajanı Ray, yıllar sonra davayı çözebilecek yeni bir ipucu ortaya çıkarır. Bu gerilim filminin sonuna kadar tahminler üreteceksiniz. Filmde ayrıca Nicole Kidman ve Chiwetel Ejiofor da rol alıyor.

 

Bird Box (2018)

Bird Box (2018)Bu filmde eğer gizemli bir güçle yüz yüze gelirseniz ölüyorsunuz.  Bu nedenle, bir kadın (Sandra Bullock) ve çocukları bu kıyamet sonrası gerilim filminde sığınak sunan bir yer bulmak için bir yolculuğa çıkarlar. Güvenlik aramak için çalkantılı nehirlerden ve tehlikeli ormanlardan gözleri bağlı şekilde kano yapmak zorunda kalırlar.

 

The Red Sea Diving Resort (2019)

The Red Sea Diving ResortGerçek olaylara dayanan bu filmde, Sudan’daki mülteci kamplarından kaçan Etiyopyalı Yahudileri İsrail’e kaçırmak için Sudan kıyılarında bir otel açılır. Filmin yönetmen koltuğunda Gideon Raff bulunuyor. Chris Evans, tutkulu ama zaman zaman umursamaz bir İsrail Mossad ajanı olarak başrolde yer alıyor.

 

The Last Thing He Wanted (2020)

The Last Thing He Wanted (2020) - IMDb1980’lerin Orta Amerika’sında, bir araştırmacı gazeteci, babasına bir uyuşturucu anlaşmasında yardım etmeye çalışınca haber yaptığı hikayeye karışır. Anne Hathaway, Ben Affleck, Willem Dafoe, Rosie Perez ve Edi Gathegi’nin yer aldığı kadroda gazeteci Elena McMahon’u canlandırıyor.

 

The Occupant (2020)

The Occupant Review | Movie - EmpireJavier Gutiérrez, Barselona’da yeni işten çıkarılan bir reklamcılık yöneticisi olarak rol alıyor ve evini terk etmek zorunda kaldıktan sonra evini işgal eden aileye takıntılı hale geliyor. Gutiérrez’in karakteri, eski evi için hala bir anahtarı olduğunu fark ettiğinde, bir zamanlar sahip olduğu hayattan vazgeçmeyi reddeden bir adamın hikayesi gözler önüne seriliyor.

 

Mirage (2018)

Mirage (Durante la tormenta) İnceleme - İlberk EralParalel gerçekler, Vera’nın bir erkek çocuğunun hayatını tek bir dünyada kurtarmasına izin verir fakat Vera aynı zamanda tercih ettiği gerçekliğe geri dönmeye çabalar. Seçtiği dünyasında bir kocası ve kızı vardır ve şimdi ona geri dönmek için koşulları yeniden yaratmaya çalışmalıdır. Hangi gerçekliğin geçmişte olduğunu ve hangisinin gelecek olduğunu belirlemesi gerekir. Filmin başrolünde Adriana Ugarte, Chino Darin ve Javier Gutiérrez yer alıyor.

 

The Perfection (2019)

The Perfection | Netflix Official SiteEski bir müzik öğrencisi olan Charlotte, müzik akademisinin en son koruyucusu olan Lizzie ile arkadaş olur. Yeni ilişkileri, onları Çin’in kırsal kesimlerinde şüpheli bir yolculuğa çıkarır. Film, vahşetini yıldız Allison Williams (Charlotte olarak) ve Logan Browning’in (Lizzie) performansıyla güçlendirilen rahatsız edici heyecan verici sahnelerle harmanlıyor.

 

Tau (2018)

Tau - Netflix İnceleme - Selen DemirJulia, kendisini tuzağa düşüren süper bilgisayarı alt etmeye çalışır. Zengin mucit Alex, bir dizi hapis cezasının beynidir ve Julia, kaçmak için Alex’in güvenini kazanmaya çalışır. Julia, Alex’in geliştirdiği yapay zeka Tau ile arkadaş olur ve serbest kalmasına yardımcı olur. Filmde Maika Monroe, Ed Skrein, ve Gary Oldman yer alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like