İnternet televizyonculuğunun en başarılı isimlerinden Netflix, dünya çapındaki başarılı projeleri çatısı altında toplamaya devam ediyor.  Eğer korku filmlerinden hoşlanıyorsanız ve Netflix üyeliğiniz varsa, bu akşam izlemeniz gereken filmi listeden kolaylıkla seçebilirsiniz.

Alakalı: En iyi 40 korku filmi

15. The Others – Diğerleri (IMDb: 7,6/10)

İkinci Dünya Savaşı sırasında eşini kaybeden Grave, çocuklarıyla beraber yaşamaktadır. Ancak Grave ve çocuklarının yaşadığı ev, çocukların güneş alerjisi olması nedeniyle çok karanlıktır. Grace’in kızı olan Anne, Victor isimli bir hayali arkadaşa sahiptir. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir. Grace ve çocukları, bir türlü güvenemedikleri çalışanlarıyla beraber yalnız kalmışlardır.

Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Fionnula Flanagan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Alejandro Amenabar oturuyor.

14. American Psycho – Amerikan Sapığı (IMDb: 7,6/10)

Aileden zengin bir adam olan Patrick Bateman, yakışıklılığı sayesinde hem sosyal yaşamında hem de iş yaşamında oldukça avantajlıdır. Sıradan bir hayata sahipmiş gibi görünen Bateman’ın aslında karanlık bir tarafı da vardır. Bateman, insanları sebepsiz yere öldürmekten hoşlanan ve öldürdüğü insanların vücutlarından hatıra olarak aldığı parçaları evinde saklayan bir akıl hastasıdır.

2001’de vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Jared Leto, Willem Dafeo gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Mary Harron oturuyor.

13. World War Z – Dünya Savaşı Z (IMDb 7,0/10)

Gerry Lane, iki kız çocuğu ve mutlu bir evliliğe sahip bir Birleşmiş Milletler çalışanıdır. Sıradan bir gün ailecek arabada oldukları sırada bir anda bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ederler. İnsanlar saldırgan davranıyordur. Bunlara tanıklık eden Gerry bir an önce ailesini güvenli bölgeye yerleştirir. Ancak dünya tehlikededir ve Gerry dünyayı dolaşarak insanları saldırganlaştıran bu virüse çare bulmaya çalışır.

2013’te vizyona giren ve Brad Pitt, Mireille Enos, Elyes Gabel gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Marc Foster oturuyor.

12. Split – Parçalanmış (IMDb: 7,3/10)

Üç kız doğum günü partisinden çıktıktan sonra kızlardan birinin babasının arabasına binerek eve gitmeyi planlamaktadır ancak işler planladıkları gibi gitmez. Birden fazla kişiliğe sahip olan ruhsal hastalıklı bir adam tarafından kaçırılırlar. Kızlar, adamın yeni ve en tehlikeli kişiliği ortaya çıkmadan önce onun elinden kurtulmanın yolunu bulmak zorundadır.

James McAvoy, Anya Taylor-Joy ve Betty Buckley gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda M. Night Shyamalan oturuyor.

11. Hush – Sessiz (IMDb: 6,6/10)

Sağır bir yazar, hayatını daha sakin bir şekilde devam ettirmek ve yazılarına yoğunlaşabilmek için ormanlık alanda yaşamaya başlar. Güzel yazar, bir gün penceresinden gördüğü maskeli katile karşı soğukkanlılığını koruyarak ve sessizlik içinde kendini savunmalı ve yaşamı için savaşmak zorundadır.
John Gallagher Jr., Kate Siegel, Michael Trucco gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mike Flanagan oturuyor.

10. The Purge – Arınma Gecesi (IMDb: 5,7/10)

Amerika’da yeni bir yasa çıkarılmıştır ve suç oranlarının düşürülmesi için her yıl bir günlüğüne tüm suçlar yasal ilan edilmiştir. Arınma Gecesi olarak adlandırılan bu gecede herkes birbirinden intikamını alıyor, hırsızlık yapıyor ve içindeki vahşiyi ortaya çıkarıyor. Bu gecede James Sandin ve ailesinin de bela kapısını çalacaktır.

Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda James DeMonaco oturuyor.

9. The Shining – Cinnet (IMDb: 8,4/10)

Stephen King’in çok satan romanından uyarlanan, 1980 yapımı filmde terk edilmiş bir otel olan Overlook Oteli’ne ailesiyle birlikte taşınan yazar Jack Torrance ve ailesini konu alıyor. Terk edilen bu otelde Jack’in doğaüstü sezgilere sahip olan küçük oğlu, zamanla otelin içerisinde yalnız olmadıklarını, geçmiş ve gelecekten gelen hayaletlerle birlikte yaşadıklarını görür ancak ailesi küçük çocuğa inanmaz. Kar fırtınası nedeniyle dağdaki otelde mahsur kalan Jack ve ailesini Jack’in doğaüstü varlıklar tarafından ele geçirilmesiyle kötü anlar bekler.

Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick oturuyor.

8. The Ring – Halka (IMDb: 7,1/10)

Ortalıkta bir kaset dolaşmaktadır ve meraklı bir gazeteci bu kaseti izlemiştir. Ancak kaset hakkında korkutucu bir gerçek vardır; kaseti izleyen herkes yedi gün içerisinde vahşi bir şekilde ölmektedir. Gazeteci hem bu olayın gizemini çözmek hem de kendi yaşamını kurtarmak zorundadır.

Naomi Watts, Martin Henderson, Brian Cox gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gore Verbinski oturuyor.

7. Paranormal Activity 4 (IMDb: 4,6/10)

Dünya çapında oldukça yankı uyandıran Paranormal Activity film serisinin 4. bölümünde, serinin 3. bölümünün devamı işleniyor. 3. bölümde yaşanılan vahşi olayların ardından 5 sene geçmiştir ancak paranormal olaylar devam etmekte ve ev sakinlerini rahatsız etmektedir.

Stephen Dunham, Katie Featherston, Matt Shively gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Henry Joost ve Ariel Schulman oturuyor.

6. The Open House – Açık Ev (IMDb: 3,3/10)

Bir anne ve oğlu, vahşetin ortasına düştüklerinin farkında değildir. Yaşadıkları trajik bir olay sonrası akrabalarının boş evlerine taşınan anne ve oğlunu bu dağ evinde bekleyen şeyler pek de hoş şeyler değildir. Anne ve oğlu bu dağ evinde açıklanamayan güçler ile karşı karşıyadır.

Dylan Minnette, Piercey Dalton, Patricia Bethune gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Matt Angel ve Suzanne Coote oturuyor.

5. Day of the Dead: Bloodline – Ölüm Günü: Kan Bağı (IMDb: 3,4/10)

Olay artık yaşam veya ölmektir, başka hiçbir gerçeklik kalmamıştır. Eski bir tıp öğrencisi de bundan nasibini almıştır. Bir insan – zombi karışımı yaratık onu mahvetmeye kararlıdır ancak tıp öğrencisinin seçimi yaşamdan yana olacaktır.

Sophie Skelton, Johnathon Schaech, Jeff Gum gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hèctor Hernández Vicens oturuyor.

4. The Secrets of Emily Blair – Emily Blair’in Sırları (IMDb: 4,2/10)

Çok sevdiği nişanlısının ruhunun bir iblis tarafından ele geçirildiğini fark eden genç adam, sevdiği kadını kurtarmanın yollarını aramaktadır. Çözüm olarak uzun yıllardır tanıdığı bir rahibe giden genç adam, nişanlısının bu zor sürecinde yanında olmaya çalışacaktır.

Ellen Hollman, Colm Meaney, Will Kemp gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Joseph P. Genier oturuyor.

3. Hostel – Otel (IMDb: 5,9/10)

İlk deneyimlerini gerçekleştirmek için oldukça heyecanlı olan üç arkadaş, Slovakya’ya doğru yola çıkarlar. Burada hayat kadınlarıyla dolu bir otel olduğunu duyan üç arkadaş, ilk deneyimlerini gerçekleştirecekleri için oldukça heyecanlıdır. Ancak otel bahsedildiği gibi bir yer değildir ve akıl almaz işkenceler üç arkadaşı beklemektedir.

Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Eli Roth oturuyor.

2. He Never Died (IMDb: 6,4/10)


Ölümsüz bir adam, topluma daha fazla zarar vermemek için herkesten uzakta yaşamaktadır. Ölümsüzlüğünün yanı sıra insan etine de ihtiyaç duyan adam, bir serseri çetesi ve yıllardır görüşmediği kızının etkisiyle mecburen toplumun içine çekilmek durumunda kalır.

Henry Rollins, Booboo Stewart, Kate Greenhouse gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jason Krawczyk oturuyor.

1. Most Likely to Die (IMDb: 4,0/10)

Liseden mezun olmayı başaran bir grup genç, eski günleri yad etmek için bir buluşma düzenler ve ekip 10 sene sonra yeniden bir araya gelir. Ev partisinde tüm sınıf vardır ancak bunlara ek olarak bir de kep ve cübbe giyen bir katil de partidedir ve hepsinin peşindedir.

Chad Addison, Jake Busey, Tess Christiansen gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Anthony DiBlasi oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like