Dünyada olup bitenler oldukça çılgınca ve seyahat yapmak artık pek güvenlikli bir seçenek değil. Bundan dolayı geçmiş seyahat fotoğraflarına bakmaktan başka çaremiz yok. Ancak bu mümkün değilse de Netflix, platformunda izleyicilere keşfedilmeyi bekleyen bir dünyanın olduğunu hatırlatmak için birçok harika belgesel dizileri ve programları barındırıyor ve izleyicilerin seyahat arzuları geçici olarak tatmin ediliyor.

Belgesel dizileriyle öğrenmeyi özleyenler veya bir seyahat programını tercih edenler için, Netflix, yemekten seyahate ve doğaya gitmemizi sağlayacak en iyi içeriklerden bazılarına sahip. İşte Netflix’teki en iyi 8 seyahat belgeseli.

 

Down to Earth with Zac Efron

Yeni bir seyahat programı arıyorsanız, Down to Earth tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Zac Efron, farklı sürdürülebilir yaşam biçimlerini göstermek için sağlık uzmanı Darin Olien ile dünyayı dolaşıyor. Sorunların kendisinden çok sorunların çözümlerine ışık tutan bu belgesel dizisi genel olarak olumlu bir mesaj vermeyi amaçlıyor.

Toplam Bölüm Sayısı: 8
IMDb Puanı: 8.2

 

The Chef Show

Bu harika belgesel, Favreau’nun hit filmi olan Chef’in çekimleri sırasında başladı. Roy Choi, film için danışman olarak getirilmişti ve ikisi, yemek yapma sürecinde bağ kurdular. Belgesel dizisi boyunca neşeli ikili, ünlüler ve ünlü şeflerle yemek pişirmek için ülke çapında seyahat ediyorlar. Ayrıca, süreç boyunca sizi adım adım gösterdikleri çeşitli lezzetli tarifler gösteriyorlar.

Toplam Bölüm Sayısı: 25
IMDb Puanı: 8.2

 

Street Food

Chef’s Table yaratıcılarının hazırladığı bu Netflix dizisinde, her sezon farklı bir bölge keşfediliyor. Asya’nın büyük bir kısmının (Japonya, Tayland, Tayvan, Güney Kore, Singapur ve daha fazlası) sokaklarında insanların hareket halindeyken, gecenin ortasında ve hatta ziyaret ettikleri arabaları, tezgahları ve pazarları görmek için yola çıkılıyor. Diğer yemek programlarından farklı olarak, Street Food’un her bölümü yemekler ve onları yapan insanlar arasındaki yoğun kişisel bağı vurgulayarak geçiyor.

Toplam Bölüm Sayısı: 9
IMDb Puanı: 8.0

 

 

Şafak Duvarı

Yosemite’deki El Capitan, en ünlü tırmanma yerlerinden biridir ve sabahları vadide aydınlatılan ilk şey olduğu için bu şekilde adlandırılan Şafak Duvarı, Tommy Caldwell ve Kevin Jorgensen gelene kadar daha önce hiç serbest tırmanılmamıştı. Belgesel, eğitim yıllarını ve her bir tırmanıcının dünya rekoru kırma girişiminde bulunma motivasyonunu açıklıyor.

Toplam Uzunluk: 100 dakika
IMDb Puanı: 8.1

 

Kara Turist

Kültler, ritüeller, çeteler, savaş bölgeleri, suç mahalleri ve antik kalıntılar… Bu belgeselde sunucu David Farrier, karanlığın, dolandırıcılığın ve alçaklığın peşinde dünyayı dolaşıyor. Listedeki diğer içeriklerin aksine bu dizi, turizmin tüm dünyada insanlığın en karanlık taraflarının gösterildiği yepyeni bir yüzünü gösterecek.

Toplam Bölüm Sayısı: 8
IMDb Puanı: 7.5

 

Jack Whitehall: Travels with My Father

Komedyen Jake Whitehall, babası Michael’ı her ikisini de rahatlık alanlarının dışına iten beklenmedik maceralara sürükler. Zevklerindeki farklılıklar bazı ilginç (ve genellikle komik) anlaşmazlıklara neden olur. Örneğin: Biri bir pansiyonda kalmak istiyor. Diğeri beş yıldızlı bir otelde kalmak istiyor. Sizce kim kazanır?

Toplam Bölüm Sayısı: 13
IMDb Puanı: 7.7

 

The Kindness Diaries

Şu anda ilham verici bir şeye şiddetle ihtiyaç duyuyorsanız, The Kindness Diaries özlediğiniz o sıcak hissi vermek için burada. Bu belgesel dizisi, ev sahibi Leon Logothetis’in sadece eski bir motosiklet ve yabancıların nezaketiyle dünyayı dolaşmasını anlatıyor.

 

Toplam Bölüm Sayısı: 13
IMDb Puanı: 8.1

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like