Bu zamanlarda hepimizin biraz da olsa gülmeye ihtiyacı var.  Peki Netflix’in komedi film arşivinden nereden başlamalı? İşte size bu konuda yardımcı olmak için Netflix’de bulunan en iyi komedi filmlerinden bazılarını listeledik. İyi seyirler.

50 İlk Öpücük

50 First Dates - Plugged In

Adam Sandler, komedil filmlerini Netflix’in mülkiyetine taşımadan önce, The Wedding Singer’daki rol arkadaşı Drew Barrymore ile oynadığı bu film ile kariyerinin en büyük hitlerinden birine sahip oldu. Bu 2004 komedisinde Sandler, anterograd amnezi adlı bir hafıza sorunu geçiren bir kadına aşık olan bir denizciyi canlandırıyor. Sandler, her yeni günde bu kadını yeniden etkilemek zorunda kalıyor.

Zamanda Aşk

About Time - Trailer - YouTube

Romantik komedi türü uzun yıllardır çetin bir durumda, ancak Hollywood bazen de iyi romantik komedi filmleri üretiyor. Bunlardan biri de Domhnall Gleeson ve Rachel McAdams’ın yer aldığı bu Richard Curtis filmi. Gleeson, zamanda geriye gidebilen ve bu yeteneğini romantik geleceğini değiştirmek için kullanan bir adamı canlandırıyor ve her seferinde hayatı tüm kusurlarıyla kabul etmenin daha iyi olduğunu öğreniyor.

Benden Bu Kadar

Benden Bu Kadar filmi oyuncuları kimdir? konusu nedir , kaç yılında çıkmıştır?

Bu film, hem En İyi Erkek Oyuncu (Jack Nicholson) hem de En İyi Kadın Oyuncu (Helen Hunt) Oscar’ını kazandıran filmdir. James L. Brooks’un romantik komedi filmi, oyuncu kadrosunu tam doğru yakalayan, büyüleyici denebilecek son Nicholson performanslarından birini barındıran, Hunt ve Greg Kinnear’ın harika çalışmalarıyla desteklenen mükemmel bir örnektir.

Şef
Jon Favreau'dan Ağzınıza Layık Bir Film: Chef

 

MCU ve Star Wars evrenlerine girmeden hemen önce Jon Favreau, yazarak yöneterek ve bu 2014 komedisinde başrol oynayarak tartışmasız en kişisel filmini yaptı. Bu filmde harika bir yardımcı oyuncu kadrosunu ve Favreau’nun en iyi performansını izleyebilirsiniz. Carl Casper (Jon Favreau) başarılı bir aşçı rolünü oynuyor. Kariyeri kötüye giden Carl, yemek karavanıyla şehir şehir gezmeye koyulur.

Easy A

Movie Review - 'Easy A' - Reputation Management, With A Few Hiccups : NPR

Emma Stone, yayınlanmasından bu yana geçen on yılda sadık bir hayran kitlesi oluşturan bu iyi 2010 komedisinde başrolde yer almıştır. Kısmen The Scarlet Letter’dan esinlenen filmin hikayesi ise şöyle: Kendi halinde olan ve okulda beklenmedik bir ün kazanan liseli bir kız  vardır ve hakkında büyük bir dedikodu yayılır.

Köfte Yağmuru

Hayatımdan bir Öykü geçiyor...: Köfte Yağmuru - 2

Bir aile filmi olan Judi ve Ron Barrett’ın ünlü çocuk kitabının bu uyarlaması, bir yiyecek fırtınası başlatan bir mucidin (Bill Hader tarafından harika bir şekilde seslendirilmiştir) hikayesini anlatmak için kaynak materyalinin dünyasını tamamen genişletiyor. Bu filmdeki karakter tasarımı zekice ve senaryo da Phil Lord ve Christopher Miller tarafından harika bir şekilde yazılmıştır. Bu yazarlar, bu filmden sonra LEGO adlı filmi ve Spider-Man: Into the Spider-Verse’i yapmışlardır.

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikayesi

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga'nın Hikâyesi | Netflix Resmi Sitesi

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikâyesi’nin Will Ferrell’nin bir başka kötü komedisi olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünmenizde fayda var. 2020’nin en hoş sürprizlerinden biri olan bu müzikal komedi şaşırtıcı derecede güzel ve duygusal bir film. Film, beklenmedik bir şekilde yeteneklerini ve birbirleriyle olan ilişkilerini test eden Eurovision Şarkı Yarışması’na giren İzlanda’dan iki yakın arkadaşı ve müzisyeni anlatıyor. Ferrell her zamanki gibi çok komik, ancak burada şovu çalan ve en iyi komedi yeteneklerinden biri olduğunu kanıtlayan Rachel McAdams ön planda.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like