1. Ana
  2. Netflix
  3. Netflix Dizisi Messiah’ın 2. Sezonunda Neler Olacak?

Netflix Dizisi Messiah’ın 2. Sezonunda Neler Olacak?

Messiah dizisinin 2. sezonunda neler olacak? Kurgusal hikayede ihtiyatlı bir CIA ajanı, ruhani bir hareket başlatan ve siyasi kargaşa yaratan karizmatik bir adamı araştırmaktadır. Tüm sezon boyunca, kendisinin İsa’nın ikinci gelişi olduğu söylendi. Ancak birçok kişi Al-Masih’in gerçek bir peygamber veya bir dolandırıcı olup olmadığını tartıştı. Ne yazık ki bize büyük sorularımızın çoğunu cevaplamak için yeterli kanıt verilmedi. Ancak akışa baktığımızda birçok ipucu edinebiliriz. Al-Masih’in güçleri her zaman belliydi ama son bölümle birlikte karanlık ve gizemli güçlerine de ışık tutuldu ve ölüleri diriltti. Bölümde ABD hükümeti, eski Mossad ajanı Aviram Dahan’ın uçaklarının hedef aldığını söyledi. Bu durumda herkes ölecekti, değil mi? Yanlış. Aviram, son derece normal bir insan olarak güzel bir çiçek tarlasında uyandı ve bir çocuğa ona ne olduğunu sormaya başladı. Büyük çarpışmadan zarar görmemiş şekilde dirildi! Bu, Tanrı’nın oğlunun Dünya’ya döndüğünü söylemek için yeterliydi. Ama hala süren spekülatif düşüncelerin de anlaşılır sebepleri var.

Dizide ayrıca Michelle Monaghan’ın canlandırdığı Eva Gellar tarafından Tanrısızlık üzerinde de duruldu. Eva, Al-Masih’in Dünya’da, Payam Golshiri ismiyle doğduğunu ve dedesi tarafından bir dolandırıcı olmak için yetiştirildiğini, böylece köylerinde, Al-Masih’in onayladığı mücadelelerde hayatta kalabilmesi için büyüdüğünü öğrendi. Ne yazık ki, dizinin finali yeterince vermedi, ama belki de ikinci sezonda her şey belli olacak. İslam eskitalojisine göre Al-Masih ismi düşünülen kadar yaygın kullanılmıyordu. El-Masih aslında Deccal olduğu bilinen İslami bir figürdü. Bu ipucu ikinci sezon için bir olasılık taşıyor fakat tam da bu nedenden dolayı bazı İslami çevrelerce eleştiriye uğradı. Her şey bir kenara, muhtemelen Cibril’in insanüstü bir intihar bombasından hayatta kaldığını veya olası bir diriliş gücüne sahip olduğunu için de çok fazla şey gördük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>