in

Netflix Dizisi La Casa De Papel’in 5. Sezon Çekimleri Tamamlandı

Yayınlanan yeni bir fotoğraf, Netflix’in La Casa De Papel dizisinin 5. sezon çekimlerini tamamladığını doğruluyor . İspanyol suç draması, İspanyol televizyon kanalı Antenna 3’te Álex Pina tarafından yaratılan iki bölümlük mini bir dizi olarak yayınlandı. Dizi, Netflix İspanya’nın 2017’de onu alıp bölümleri yeniden düzenledikten sonra popülaritesini oldukça artırdı. Yayın devi, dizinin kısa bir süre sonra İngilizce dublajını ve gösterinin prodüksiyonunu anlatan bir belgesel yayınladı.

Dizi, Profesör (Álvaro Morte) olarak bilinen gizemli bir suç dehası tarafından düzenlenen iki büyük banka soygununu izliyor. Serinin ana karakteri Silene Oliveira (Úrsula Corberó), Profesör kendi soygunu yaptıktan sonra potansiyelini fark ettiğinde soygun ekibine katılan amatör bir hırsızdır. Ekibin üyeleri, büyük küresel şehirlere dayalı kod adlarını benimser. Dizinin draması, Profesör’ün kişisel ilişkilerde bulunan veya belirli ahlaki ilkeleri ihlal eden çalışanlarına karşı belirli tedbirleri içeren karmaşık planlarından kaynaklanıyor. Ekip, orijinal dizinin 1. ve 2. Sezonunda Kraliyet Darphanesi’ni soyduktan sonra, Netflix’in 3. ve 4. sezonlarında, İspanya Bankası’nı soymaya kalkışılıyor. 5. sezon da tamamlanmamış soygunu devam ettirecek.

Cuma günü Netflix, La Casa De Papel’in 5. sezon çekimlerini setten bir görüntü ile resmen tamamladığını Twitter’da doğruladı. Morte dışında tüm oyuncular kırmızı tulumlarında resmedildi. Yayın devi, geçen yılın Temmuz ayında dizinin 5. sezonunun, beraberindeki “Soygun sona eriyor” mesajını içeren bir fragmanla gösterinin sonuncusu olacağını açıkladı. Yapım sona yaklaşırken, Netflix şimdi hayranlarına bu vedayı tweetledi:

Temmuz ayında Pina, 5. sezonun “grubu parçalayacağını“, “Profesörü iplere bağlayacağını” ve karakterleri “geri dönüşü olmayan durumlara” sokacağını söyledi. Miguel Ángel Silvestre (Sense8) ve Patrick Criado, dizinin son sezonunda kadroya katılacak. Jesús Colmenar ve Cristina López Ferraz, Colmenar, Koldo Serra ve Álex Rodrigo’nun yönetmenliğinde yönetici yapımcı olarak Pina’ya katılıyor. Morte ve Corberó’nun yanında Itziar Ituño (Raquel / Lizbon), Pedro Alonso (Andrés / Berlin), Miguel Herrán (Aníbal / Rio), Alba Flores (Ágata / Nairobi) ve Jaime Lorente (Ricardo / Denver) yer alıyor.

La Casa De Papel 4. sezon, Lizbon’u hapisten kurtarmayı başaran takımın galibiyetiyle sona erdi ve soygun ekibinin geri kalanına katılmak için İspanya Bankası’na gizlice sokuldu. Bu noktada soygunu tamamlamak için iyi bir konumdalar, ancak plan daha ayrıntılı ve ilkinden daha zor bir şekilde devam ediyor. Kraliyet Darphanesi soygununun yalnızca para basmaktan ibaret olduğu yerlerde, İspanya Bankası soygunu, büyük miktarlarda gerçek, katı altınla para kazanmayı içeriyor. Önceden anonim olan grup, aynı zamanda hem hükümetin gözünde bir halk düşmanı hem de anti-kapitalizmin ulusal bir sembolü ve sisteme direniş haline geldi ve bu da onların radarın altında uçmalarını zorlaştırdı. Bazı veya birçok ekip üyesinin soygundan sağ kurtulamayacağı kesin, ancak kimin hayatta kalacağını ve soygunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini izleyerek öğreneceğiz.

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Netflix’teki Polonya Yapımı Erotik Film “365” Gün İçin 2 Devam Filmi Çekilecek

Tek Solukta Bitirebileceğiniz Netflix Yapımı En İyi 8 Mini Dizi