Birçok kişinin çocukluğunda ona eşlik eden Disney, artık günümüzün en popüler dizi ve film izleme platformlarından olan Netflix aracılığıyla da yanımızda. Eğer Netflix aboneliğiniz var ve Disney filmlerine hasret kaldıysanız, listeye göz atabilirsiniz.

15. Hercules – Herkül (IMDb: 7,3/10)

Tanrısal güçlere sahip bir adam olan Herkül, ölümsüzlüğünün elinden alınması ile fanilerin arasına karışmak zorunda kalmıştır. Ancak Herkül dünyada yalnız değildir. Dünyanın zorlukları yetmezmiş gibi bir de Hades ve onun yanında yer alan kötü canavarlar ile mücadele etmek zorundadır.

Tate Donovan, Susan Egan, James Woods gibi isimlerin seslendirme ekibi kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ron Clements ve John Musker oturuyor.

14. Beauty and The Beast – Güzel ve Çirkin (IMDb: 7,2/10)

Saatler, şamdanlar ve eşyaların canlı olduğu bu sarayda her şey büyülü… Büyünün ortasında kalan genç bir kadın, saraya mahpus edilmiş durumdadır. Sarayın sahibi olan çirkin fakat iyi kalpli prens ise güzel kadınla çakışsalar da ona karşı derin duygular beslemektedir.

Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Bill Condon oturuyor.

13. Brave – Cesur (IMDb: 7,1/10)

Bildiğiniz tüm prensesleri unutun, Merida tüm prenseslerden çok daha farklı, çok daha cesur. Merida, kraliyetin veliahdı konumundadır ve bu nedenle de evlenmesi gerekmektedir. Ancak Merida’nın hayattaki öncelikleri çok daha farklıdır. Bir gece sinirle istediği dileği kabul olur ve bundan sonra yapması gereken dileğinin düzeltilmesini sağlamaktır.

Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mark Andrews ve Brenda Chapman oturuyor.

12. Ratatouille – Ratatuy (IMDB: 8/10)

Bir farenin mükemmel yemekler yapabileceğine kim inanır? Remy’nin idolü bir aşçıdır ve onun izinden gitmeye oldukça emindir. Ancak Remy’nin bu tutkusu babasının hiç hoşuna gitmemektedir. Remy, ailesinden uzaklaşmak zorunda kaldığında bir restoranda yeni işe girmiş beceriksiz bir genç ile tanışır ve ona yardım etmeye karar verir.

Brad Garrett, Lou Romano, Patton Oswalt gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Brad Bird oturuyor.

11. Tarzan (IMDb: 7,3/10)

Afrika sahilinde gerçekleşen bir gemi kazasında gemide bulunanlardan yalnızca küçük bir erkek çocuk kurtulmayı başarır. Küçük çocuk yıllar boyunca doğada hayvanlar tarafından yetiştirilir. Bir gün adaya araştırma ekibinin gelmesi ile medeniyetle tanışan Tarzan, aynı zamanda aşk ile de tanışacaktır.

Tony Goldwyn, Minnie Driver, Brian Blessed gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Chris Buck, Kevin Lima oturuyor.

10. The Emperor’s New Groove – Şaşkın İmparator (IMDb: 7,4/10)

Güney Amerika imparatorluğunda her şey yolunda giderken bir gün imparatorun güce aç danışmanı imparatora karşı plan yapar ve imparatoru bir lamaya çevirir. Ancak çılgın imparatoru durdurabilmek için onu lamaya çevirmek yetmez.

David Spade, John Goodman, Eartha Kitt gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Mark Dindal oturuyor.

9. High School Musical 3: Senior Year (IMDb: 4,7/10)

Lise dönemleri her ne kadar unutulmaz denecek kadar güzel geçse artık liseden mezun olma zamanı gelmiştir. Ancak ekibimizin üyelerinin gelecek ile ilgili korku dolu düşünceleri lise mezuniyetlerinde daha da ortaya çıkmıştır. Şimdi yapacakları tek şey, en iyi bildikleri şeyi yaparak, korkularını müzikalle dile getirmektir.

Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kenny Ortega oturuyor.

8. Up – Yukarı Bak (IMDb: 8,3/10)

Çocuklukta tanışan Carl ve Ellie, masum bir hikayenin başlangıcı olurlar. İki çocuk büyür, evlenir ve yaşlanırlar. Ve ne yazık ki Ellie ölür. Ellie’nin tek hayali ise dünyayı gezmekti. Bu yüzden 78 yaşındaki Carl, evini balonlara bağlayıp istediği maceraya atılır.

Edward Asner, Jordan Nagai, John Ratzenberger, Christopher Plummer gibi isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Pete Docter ve Bob Peterson oturuyor.

7. Lilo ve Stiç (IMDb: 7,2/10)

Her gece yatmadan önce arkadaşı olması için dua eden küçük kız Lilo, sevimli uzaylı Stitch ile tanışır. Lilo ve Stitch oldukça iyi anlaşır, öyle ki Lilo’nın Stitch’ten başka hiçbir arkadaşa ihtiyacı kalmamıştır. Bir uzaylı olan Stitch’in dünyadaki maceraları eğlenceli bir şekilde gerçekleşirken, uzaylı ajanların onu geri götürmek için dünyaya gelmesiyle işler karışır.

Daveigh Chase, Chris Sanders, Tia Carrere gibi isimlerin seslendirme yaptığı animasyon filminde yönetmen koltuğunda Dean DeBlois ve Chris Sanders oturuyor.

6. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl – Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (IMDb: 8,0/10)

Kaptan Jack Sparoow’un düşmanı Kaptan Barbossa, Siyah İnci’yi çalınca ve belediye başkanının kızı Elizabeth’i kaçırınca Jack, Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner ile güçlerini birleştirir. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.

2003 yapımı film Karayip Korsanları serisinin ilk filmidir. Johnny Deep, Orlando Bloom, Keira Knightley, Geoffrey Rush gibi isimleri gördüğümüz filmin yönetmenliğini Gore Verbinski yapmıştır.

5. Radio Rebel – Asi Radyo (IMDb: 6,1/10)

Tara okulda oldukça silik bir tiptir. Utangaçlığı nedeniyle öne çıkmayı başaramayan Tara, aslında tüm öğrencilerin oldukça severek takip ettiği DJ Radio Rebel’dir. Ancak kimliğini gizlemeyi seçmiştir.

Debby Ryan, Sarena Parmar, Adam DiMarco gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Peter Howitt oturuyor.

4. Brother Bear 2 – Ayı Kardeş 2 (IMDb: 6,2/10)

Oldukça yakın iki dost olan Kenai ve Koda, diğer tüm ayıların yaptığı gibi kışı uyuyarak geçirmişlerdir. Ancak şimdi uyanarak dostları Nita’ya yardım etmeleri gerekmektedir. Kenai ve Koda, dostları Nita’nın evlenmesine yardım etmek üzere işe koyulurlar.

Patrick Dempsey, Mandy Moore, Jeremy Suarez gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ben Gluck oturuyor.

3. Meet the Robinsons – Robinson Ailesi (IMDb: 6,9/10)

Lewis, evlatlık alınmış bir çocuktur. Ancak Lewis’ın aklında bir takım sorular vardır; annesi neden onu evlatlık almak istemiştir? Lewis bunun cevabını öğrenmek için Wilbur Robinson ile geleceğe doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta hiç yaşamadığı maceralar yaşarken bir yandan da sorusuna cevap arayacaktır.

Daniel Hansen, Wesley Singerman, Angela Bassett gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Stephen J. Anderson oturuyor.

2. The Tigger Movie – Kaplan Tigger (IMDb: 6,3/10)

Tigger’ın birçok dostu olmasına rağmen kendi ailesinden birileri ile birlikte olmak istemektedir. Tigger, başka Tiggerlar bulma amacıyla soy ağacını aramaya başlar. Ancak Tigger bu yolculukta aile kavramının gerçekten ne demek olduğunu öğrenecektir.

Jim Cummings, Nikita Hopkins, Ken Sansom gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Jun Falkenstein oturuyor.

1. Mars Needs Mom – Marslılar, Annem ve Ben (IMDb: 5,4/10)

Milo, annesinin kaçırılması ile oldukça umutsuzluğa kapılır çünkü annesini insanlar değil, Marslılar kaçırmıştır. Ancak annesini Marslıların eline bırakmama konusunda ısrarcı olan Milo, annesini kurtarmak için işe koyulur. Milo, annesini kurtarma amacıyla çıktığı bu yolda neden tüm annelerin bu kadar özel olduğunu da öğrenir.

Seth Green, Joan Cusack, Dan Fogler gibi isimlerin seslendirme ekibinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Simon Wells oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like