Küresel yayın platformu Netflix, popüler Çin animasyon filmi “New Gods: Nezha Reborn”un uluslararası haklarını satın aldı. The Light Chaser Animation Stüdyoları tarafından yapılan film, geçen hafta Çin sinemalarında en yoğun Yeni Yıl tatil döneminde piyasaya sürülen yedi büyük filmden biriydi.

Neftlix, artık Çin dışında filmin dünya çapındaki özel yayın haklarına sahip oldu. Henüz uluslararası olarak filmi yayınlanmak için tarih vermedi.

Film yayınlandıktan altı gün sonra Çin’deki gişede 235 milyon RMB’ye (36,4 milyon dolar) ulaştı. Biletleme ve veri hizmeti Maoyan, filmin toplam 407 milyon RMB (63 milyon $) hasılata ulaşacağını tahmin ediyor.

“Nezha Reborn”, Netflix tarafından son birkaç ayda alınan üçüncü yüksek profilli film olarak yer alıyor. Daha önce platform, Guo Jingming tarafından 25 Aralık’ta yayınlanan bir dönem fantastik aksiyon filmi olan “The Yin-Yang Master: Dream of Eternity”nin haklarını aldı.

“Nezha Reborn”, daha önce hit bir film olan “White Snake”i yöneten animasyon yönetmeni ve editör Zhao Ji tarafından yönetildi. Film, Yang Tianxiang, Xuan Xiaoming, Ling Zhenhe, Zhu Ke’er ve Li Shimeng’in dahil olduğu Mandarin dilinde bir seslendirme kadrosuna sahip.

Film, klasik mitolojik metin olan “Tanrıların Romantizmi”nin bir başka yeniden anlatımıdır, ancak farklı kültürlerden tanrıların ve insanların bir arada var olduğu bir yer olan Donghai Şehri’nin havalı, çağdaş ve fütüristik görünmesini sağlamak için modernize edilmiştir.

Gözden geçirilmiş öykü, öykünün orijinal sahnesi ve Tanrıların Savaşı’ndan yaklaşık 3000 yıl sonra, genç ve cesur bir kişi olan Li Yunxiang olarak yeniden doğan genç tanrı Nezha’nın öyküsünü anlatıyor. Li, gerçek kimliğini keşfeder ve bir ölüm kalım öyküsünde arkadaşlarını ve ailesini korumak için Dragon Clan, maskeli suikastçısı ve diğer düşmanlarıyla cesurca savaşır.

Light Chaser’ın yapımcılığını üstlendiği film, Alibaba Pictures, Bona Film Group ve Çinli video eğlence platformu Bilibili tarafından desteklendi. Clover Films aracılığıyla Singapur’da sinemalarda gösterime girdi ve 26 Şubat’tan itibaren Japon sinemalarında oynayacak.

Ayrıca Netflix, Park Hong-jung’un suç-gerilim filmi “Night Call”un uluslararası haklarını aldığını doğruladı. Dünya prömiyerini geçen yıl Venedik festivalinde yapan film, sinema gösterimi planlarını iptal etti ve bunun yerine doğrudan platforma geçti. Netflix, 9 Nisan 2021’den itibaren filmi yayınlayacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like