İngiliz aktris Natalie Dormer, yeni dram/korku dizisi Penny Dreadful: City of Angels‘ın kadrosuna başrol oyuncu olarak katıldı. 2016’sa sona eren orijinal seri Penny Dreadful’un spin-off’u olması planlanan projede tamamen yeni karakterler yer alacak. Bu demek oluyor ki Eva Green, Josh Hartnett ve Timothy Dalton gibi oyuncuları bu sezonda göremeyeceğiz. Orijinal serinin yaratıcısı John Logan, City of Angels’ta da aynı görevi üstleniyor.

Dizi, 1938 yılının Los Angeles’ında yer alacak. Meksika-Amerika kültüründen izler taşıyan, sosyal gerilimin tavan yaptığı bu dönemde Santa Muerte ve şeytan yandaşlarının doğaüstü hikayelerini göreceğiz.

En çok Game of Thrones dizisindeki Margaery Tyrell rolüyle tanıdığımız; The Tudors, The Hunger Games ve Rush gibi ünlü yapımlarda da yer alan aktris Natalie Dormer yeni sezonda Magda adında bir şeytanı canlandıracak. Magda, istediği kişinin kılığına girme yeteneği olan karizmatik ve zeki bir doğaüstü bir varlık. Bu özelliği onu tehlikeli bir düşman ve paha biçilemez bir müttefik haline getirmektedir.

Yapımda Dormer’ın yanı sıra daha önceden duyurulmuş olan Daniel Zovatto, Jessica Garza ve Jonathan Nieves gibi isimler de yer alacak.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like