1. Ana
  2. Oyuncuya Göre
  3. Başarılı Aktör Leonardo DiCaprio’nun Hafızalarda Yer Edinen Karakterlere Hayat Verdiği En İyi 21 Filmi

Başarılı Aktör Leonardo DiCaprio’nun Hafızalarda Yer Edinen Karakterlere Hayat Verdiği En İyi 21 Filmi

14. Romeo + Juliet (Romeo ve Juliet – 1996)

romeo-juliet
William Shakespeare’in ünlü oyunu Romeo ve Juliet’ten esinlenerek modernleştirilen filmde DiCaprio, Romeo rolünde. Leonardo diCaprio aynı zamanda yönetmen Baz Luhrmann’ın Romeo rolü için tercihiydi. İkinci alternatif ise Neil Patrick Harris’ti.

15. The Beach (Kumsal – 2000)

the-beach
Danny Boyle imzalı  film, Tayland’a seyahat edip ilginç bir harita bulan Richard’ın tropikal bir cennet olduğu söylenen bir ada bulmasını ve onun peşinden gitmesini anlatıyor. Aynı isimle geçen kitaptan esinlenerek beyazperdeye aktarılan filmde kullanılan harita, aslında kitabın yazarı Alex Garland’ın kendisi tarafından çizilmiştir.

16. The Wolf Of Wall Street – Para Avcısı (IMDB: 8,2/10)

Leonardo diCaprio’nun başrolde olduğu filmin yönetmeni ise Martin Scorsese. Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinin uyarlaması olan filmde Jordan Belfort, Wall Street borsasında komisyoncu ve bir yatırım firmasında CEO’dur. Kısa zamanda çok kazanan ve çok harcayan bir para makinesine dönüşür. Aynı zamanda hayatında uyuşturucu, fahişeler, kirli fanteziler de vardır. Tabii çöküşü ise uzak değildir.

17. Before The Flood – Tufandan Önce (IMDB: 8,4/10)

Bir belgesel olan Tufandan Önce, küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin etkilerini gösteriyor. Belgesel boyunca aktivistler, bilim adamları, dünya liderleri ile konuşan DiCaprio, çevre krizine çözüm yolları arıyor. Belgeselde; Leonardo diCaprio’nun yanı sıra Barack Obama, Bill Clinton ve John Kerry de yer almaktadır. Yönetmeni ise Fisher Stevens.

18. This Boy’s Life – Bu Çocuğun Hayatı (IMDB: 7,3/10)

Robert De Niro, Leonardo diCaprio, Ellen Barkin’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Michael Caton-Jones yapmıştır. Kocasından boşanan Caroline, oğlu Toby ile 1950’lerin Amerika’sında gezmeye başlar. Caroline kısa süreli ilişkilere girerken, Toby de başını derde sokacak arkadaşlar edinir. Nihayet bir araba tamircisi Dwight ile tanışır, evlenirler; fakat Dwight de sadist bir disiplin yanlısıdır.

19. The Revenant – Diriliş (IMDB: 8/10)

Leonardo’nun Oscar lanetini kıran müthiş film. Alejandro González Iñárritu tarafından yönetilen filmde 19. yüzyıl Amerika sınırında hayatta kalma mücadelesi konu alınıyor. Kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş adına çalışan deneyimli tuzakçı Hugh Glass, bir boz ayı tarafından yaralanır ve ekibi yavaşlamamak için onu ölüme terk eder. Bölgeyi herkesten iyi bilen Hugh Glass, hayatta kalmak için mücadele verir.

20. J. Edgar (IMDB: 6,6/10)

Leonardo diCaprio ve Naomi Watts’ın başrolleri paylaştığı filmin yönetmeni ise Client Eastwood. FBI’ın en güçlü isimlerinden J. Edgar Hoover’ın gerçek yaşam hikayesinden uyarlanan filmde, Hoover’ın gençliğinden başlayarak Amerikan Adalet Bakanlığı’ndaki yükselişi ve Federal Büro’daki 50 yıllık görevi anlatılıyor.

21. The Man In The Iron Mask – Demir Maskeli Adam (IMDB: 6,5/10)

Leonardo diCaprio, Jeremy Irons ve John Malkovich gibi isimlerin oynadığı filmin yönetmenliğini Randall Wallace yapmıştır. Kral 13. Louise’in ölümü ardından üç silahşörler dağılmış ve Fransa’yı Kral 14. Louise yönetmeye başlamıştır. Üç silahşörlerden Arthos, savaştan yeni dönen oğlu Raoul ile vakit geçirmektedir. Oğlu Raoul, sevdiği kadın Cristine’ye evlilik teklifi eder. Kutsanacakları sırada kralın gözü güzel Cristine’ye takılır. Üç silahşörler kutsal bir görev için tekrar bir araya gelirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Brad Pitt filmleri

Aamir Khan filmleri

Önceki sayfa..Sayfa 2 / 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>