1. Ana
  2. Diğer
  3. Bu Ülkede Geçen Sene 10.000 Köpek Festival Nedeniyle Kesildi.. Ve Bir O Kadar Köpek Daha Bu Sene Festivale Kurban Edilecek!

Bu Ülkede Geçen Sene 10.000 Köpek Festival Nedeniyle Kesildi.. Ve Bir O Kadar Köpek Daha Bu Sene Festivale Kurban Edilecek!

Binlerce aktivist bu sene Çin’in Guangxi Zhuang bölgesinde gerçekleştirilecek olan Köpek Eti Festivali’ne karşı kampanyalar düzenleyerek, festivali boykot çağrısında bulunuyor. Geçen sene yaklaşık olarak 10.000 köpeğin kesilerek yenildiği bölgede, bu sene de katılama bağlı olarak bir o kadar köpeğin kesileceği tahmin ediliyor.

Çinli bir yetkili ise tüm bu tepkilere karşı köpek eti yemenin kültürel bir alışkanlık olduğunu, herhangi bir yasal yaptırımı olmadığını ve ahlaki değerlere de aykırı olmadığını belirtti. Buna rağmen Kalifornialı bir grup, 21.000 dolar bağış toplayarak bölge halkını konuyla ilgili bilgilendirmeye ve otoriteleri harekete geçirmeye yönelik adımlar atacağını belirtti.

Üzgün halleri gözlerinden belli olan bu köpeklerin kurtarılması için bölge valisine gönderilecek olan dilekçede senin de bir imzan olsun istersen, Change.org’daki bu kampanyaya hemen destek verebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>