Yalnızca Kahve Tutkunlarının Çok İyi Bildiği 10 Durum

Haftaiçi veya haftasonu, çok erken veya çok geç, evde veya dışarda; aslında farketmez. Eğer siz de bir kahve bağımlısıysanız, hangi durumda olursanız olun, anı güzelleştirmenin en iyi yolunu biliyorsunuz demektir: Kafein!

1. Uyandığınızda sabahın ilk kahvesini iple çekersiniz; kahvaltı hazırlamaya üşenebilirsiniz ama filtre kahve yapmaya asla.

kahve-1

2. Normal insanların gün içerisinde tükettiği kahve sayısı ikiyi geçmezken sizin için bu rakam beşi geçer.

kahve-2

3. Ne parfümü? Dünyanın en güzel kokusu, taze demlenmiş filtre kahve kokusudur.

kahve-3

4. “Bu kadar çok kahve içtikten sonra nasıl uyuyabiliyorsun?” sorusu, sizin için anlamsızdır. Siz kahveyi ayık kalmak için değil, keyif için tüketirsiniz.

kahve-4

5. Americano, latte, espresso, ristretto… Tuttuğunuz takımın ilk 11’ini sayamazsınız belki ama kahve çeşitlerini ve yapılış şekillerini adınız gibi bilirsiniz.

kahve-5

6. Yolda yürürken mis gibi kahve kokan bir dükkanın önünden geçip uğramamak hiç size yakışan bir hareket değildir. Zaten aksi, dükkan sahibine ayıp olur.

kahve-6

7. Lezzetli bir yemeğin ardından aklınıza gelen ilk düşünce, hangi kahveyi içeceğinizdir.

kahve-7

8. Evinizde mutlaka birden fazla çeşit kahve, büyük bir ihtimalle espresso makinesi ve French Press vardır. Misafirleriniz geldiğinde mutlaka enfes bir fincan kahve ikram edeceğinizi bilir ve zaten çoğu zaman onun için gelirler.

kahve-8

9. Alışveriş merkezlerinde arkadaşlarınız giyim, ayakkabı ve aksesuar beğenirken siz mutlaka bir kahveci bulup çeşitler arasında kendinizi kaybeder, ufak bir şey de olsa satın almadan asla oradan çıkamazsınız.
kahve-9

10. Hayatın zaten çok güzel olduğunu bilir, ama tadının sıcacık bir fincan latte ile daha güzel çıktığını da unutmazsınız.
kahve-10