in

Jeremy Irons, Lady Gaga İle Birlikte “Gucci” Filminde Rol Alacak

Jeremy Irons, Lady Gaga’nın da rol alacağı ve Ridley Scott’ın yönetmen koltuğuna oturacağı MGM’nin Gucci adlı filminin kadrosuna katılmaya hazırlanıyor. Filmde hangi rolü canlandıracağı ise henüz açıklanmadı.

Film için ilk anlaşma Lady Gaga ile yapılmıştı. Gucci filminde Lady Gaga, 1995 yılında ofisin basamaklarında eşine suikast düzenlemekten yargılanan ve hüküm giyen Maurizio Gucci’nin eski karısı Patrizia Reggiani olarak rol alacak. Reggiani, 2016’da serbest bırakılmadan önce 18 yıl hapis yattı.

Irons, içlerinde Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Jack Huston ve Reeve Carney gibi yıldızların olduğu bir kadroya katılacak.

Lady Gaga, 2018 yapımı A Star Is Born filmiyle En İyi Kadın Oyuncu adaylığından bu yana Gucci, yer alacağı ilk proje olacak. Film müziklerindeki birkaç hitten biri olan “Shallow” şarkısıyla Oscar kazandı. MGM, Scott önümüzdeki hafta yeniden çekimine başlanacak olan The Last Duel’i çekmeyi bitirdikten sonra, Nisan ayılarında Gucci filminin çekimlerine başlayacak.

Scott’ın ortağı Giannina Scott ile çalkantılı Gucci aile moda hanedanı ve kurucusu Guccio Gucci’nin torunu Maurizio Gucci’ye düzenlenen suikast hakkında bir film çekmek için uzun zamandır bekliyordu. Giannina Scott, hem oyuncu hem yönetmen olarak yer aldığı Gladyatör filminde Maximus’un (Russell Crowe) karısını oynamıştı. Bu proje dışında, her ikisi de Peter Landesman tarafından yönetildiği ve Will Smith’in başrol oyuncusu olarak yer aldığı Concussion ve Liam Neeson’un başrol oyuncusu olduğu Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House gibi birçok harika projeler yaptı. Başlangıçta Gucci projesini Scott’a getiren isim Giannina Scott’tı.

Maurizio Gucci’nin Reggiani ile iki kızı vardı, ancak eşini başka bir kadın için terk etmişti. Bunun üzerine Reggiani kiralık katil tuttu ve Maurizio’yu öldürttü. Bu olaydan sonra İtalya basınında “kara dul” olarak anılan Reggiani, 18 yılını hapiste geçirdi.

Gucci cinayet hikayesi, Sara Gay Forden’ın The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour ve Greed kitabına dayanılarak Roberto Bentivegna tarafından yazılmıştır. Scott Free Productions ve Kevin Walsh da projede yapımcı olarak yer alacaklar.

 

Written by Aleyna Yiğit

Bir cevap yazın

Kat Graham, Alex Pettyfer ve Macy Gray “Forget To Remember” Adlı Filmde Başrol Oynayacaklar

‘The Queen’s Gambit’in Yaratıcısı Scott Frank “Sam Spade” Dizisi Yapacak