Jennifer Aniston yaşı kaç olursa olsun muhteşem güzelliği ve oyunculuk yeteneğiyle dizi ve film projelerinde yer alıyor. Friends dizisindeki Rachel karakteriyle gönüllerde taht kurmayı başaran Aniston, yer aldığı filmlerle de adından söz ettirmeyi başarıyor.

1. Bu Nasıl Aile! (IMDb: 7,0/10)

David Burke, kendi mahallesinde uyuşturucu satıcılığı yapan bir adamdır. Bir gün satması gereken uyuşturucuları kaptırmasıyla baş satıcı Brad’e borçlanır. Brad, David’e zarar görmemesi için bir şansının olduğunu söyler: Meksika sınırından yüklü miktarda uyuşturucu geçirmesini ister. David sınırda dikkat çekmemek için bir aileyle birlikte sınırı geçmenin güvenli olacağını düşünür. Striptiz dansçısı Rose’u anne, bakir bir genç olan Kenny ve bir kaçak olan Casey’i de çocukları gibi gösterir.

Komedi filminin yönetmen koltuğunda Rawson Marshall Thurber otururken, oyuncu kadrosunda ise Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Will Poulter ve Emma Roberts yer alıyor.

2. Hayatım Yalan (IMDb: 6,4/10)

Danny Maccabee başarılı bir bir plastik cerrahıdır. Bir anda söylediği dikkatsiz bir yalanı yüzünden başı ağrır ve işleri düzeltebilmesi için en yakını olan asistanından yakında boşanacağı karısı rolünü oynamasını ister. Ancak yalan üstüne yalan eklenince işler daha da sarpa sarar ve bu küçük yalan büyüyerek sonu Hawaii’de biter.
Başrollerini Adam Sandler ve Jennifer Aniston’ın paylaştığı komedi filminin yönetmen koltuğunda Dennis Dugan oturuyor.

3. Patrondan Kurtulma Sanatı (IMDb: 6,9/10)

Nick, Dale ve Kurt aynı iş yerinde çalışmakta olan mesai arkadaşlarıdır. İş yerinde patronları olacak Dr. Julia Harris dışında her şey güzeldir. Üç kafadar mutluluklarına engel olduğunu düşündükleri patronlarından kurtulmaya, onu öldürmeye karar verirler. Ancak bu o kadar da kolay olmayacaktır.

Jennifer Aniston, Jason Bateman, Colin Farrell ve Charlie Day’in yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Seth Gordon oturuyor.

4. Ayrılık (IMDb: 5,8/10)

Brooke Meyers, Chicago’da sevgilisi Gary Grobowski ile birlikte yaşamaktadır. Ancak Gary hiç olgun bir adam değildir. Brooke sevgilisine ders vermek için ondan ayrılmayı düşünür fakat bir sorun vardır; evi kim terk edecektir? Brooke da Gary de evi terk etmeyi kabul etmeyince ikili arasında tatlı bir savaş başlar.
Romantik komedinin yönetmeni Peyton Reed iken başrollerinde ise Jennifer Aniston ve Vince Vaughn yer alıyor.

5. İyi Bir Kız (IMDb: 6,5/10)

Justine ve kocası Phil birbirini çok seven iki kişidir. Sevgilerinin bir meyvesi olarak çocuk dünyaya getirmeye karar verirler ancak ne kadar çabalasalar da Justine bir türlü hamile kalamaz. Justine bunun nedeninin kocasının içtiği esrar olduğunu düşünür. Bir gün iş arkadaşı Holden ile arasında yakınlaşma olan Justine, çocuk için doğru adamın Holden olduğuna karar verir. Ancak Holden’in de bilinmeyen, karanlık bir yüzü vardır. Miguel Areta’nın yönetmenliğini üstlendiği filmde Jennifer Aniston, Jake Gyllenhaal, John C. Reilly gibi isimler yer alıyor.

6. Gerçek Dedikodu (IMDb: 5,5/10)

New York’ta avukatlık yapmakta olan Jeff Daly, evlilikten korkan bir yapıya sahip olan Sarah Huttinger ile nişanlanır. Bu özelliğini annesinden almış olan Sarah, kız kardeşinin düğünü için gitmiş olduğu Pasadena’da bir dedikodu sonucu annesinin babasıyla evlenmek üzereyken başka bir adamla kaçtığını öğrenir. Sarah bu dedikodudan etkilenir ve kendini bir anda Beau Burroughs adındaki bir milyonerin yanında bulur. Rob Reiner’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ise Jennifer Aniston, Shirley MacLaine, Mark Ruffalo gibi isimler yer alıyor.

7. Ödül Peşinde (IMDb: 5,5/10)

Ödül avcısı olan Milo Boyd, kefaletini ödemeyen eski karısı Nicole Hurley’i takip etmesi işi verilince büyük bir zevkle işi kabul eder. Milo, eski karısı ve bir muhabir olan Nicole’ün üzerinde zahmetsizce para kazanacağını sanmaktadır. Ancak işler hiç de istediği gibi gitmez. İkili bir anda kendilerinin ve birbirlerinin canlarını kurtarmaya çalışırken bulur.

Jennifer Aniston ve Gerard Butler’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Andy Tennant üstleniyor.

8. Polly Gelince (IMDb: 5,9/10)

Birbiriyle tamamen zıt kutuplara sahip iki insan birbirine aşık olup bir ilişki yaşayabilir mi? Polly Prince, son derece maceracı bir yapıya sahip, çılgın bir kadındır ve her türlü tehlikeyi göze kolayca alır. Reuben Feffer ise tam tersine riskten nefret eder ve hatta risk danışmanlığı yapar. Reuben karısının onu aldatmasıyla yaşam tarzını değiştirmeye karar verir ve bu sırada da Polly ile tanışır. İkili her ne kadar birbirlerine zıt olsa da bir anda aşık olur.
2004’te vizyona girmiş olan filmin yönetmen koltuğunda John Hamburg otururken, oyuncu kadrosunda ise Ben Stiller, Jennifer Aniston, Phililip Seymour Hoffman gibi isimler yer alıyor.

9. Aman Tanrım! (IMDb: 6,7/10)

Bruce Nolan, tanınmış bir televizyon muhabiridir ve hayatı boyunca her şey istediği gibi şekillenmiştir. Ancak kötü olayların peş peşe gerçekleştiği bir gün tanrıya isyan eder. İsyanlarının sonucunda her sızlanmasında, isyanında tuhaf olaylarla karşılaşmaya başlar. Bir gün tanrıyla karşılaşır ve tanrı bu isyankar kuluna iyi bir ders vermek için tüm yetkileri ona verir.

2003 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Tom Shadyac otururken oyuncu kadrosunda ise Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman gibi önemli isimler yer alıyor.

10. Marley ve Ben (IMDb: 7,1/10)

Çiçeği burnunda bir çift olan John ve Jenny, çocuk yapmak yerine bir köpeği evlat edinmeye karar verirler. Bob Marley sevdası olan çift, yeni yavrularına Marley adını verirler. Marley oldukça hızlı büyümüştür ancak sahiplerinin sözünü hiç dinlememektedir. Evin altını üstüne getirmeye başlayan Marley, aynı zamanda oldukça da sevimli bir köpektir.

Owen Wilson ve Jennifer Aniston’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda David Frankel oturuyor.

11. Sürpriz Baba (IMDb: 6,1/10)

Kassie Larson, yalnız başına yaşayan ve 40 yaşında bir kadındır. Bir gün suni döllenme yoluyla hamile kalmaya karar verir ve bu konuda destekçisi en yakın arkadaşı olan Wally’dir. Öyle ki, Wally destek işini abartıp, Larson’ın bebeğinin babası olacak kişinin spermleriyle kendisininkini değiştirir.
Josh Gordon ve Will Speck’in yönetmenliğini yaptığı filmde Jennifer Aniston, Jason Bateman, Jeff Goldblum yer alıyor.

12. Cake (IMDb: 6,4/10)

Toplumdan kendini soyutlamış ve evinde kendi kendine bir hayat sürmeye başlamış olan Claire’in dışarıyla tek bağlantısı ona ev işlerinde yardımcı olan Silvana’dır. Sorunlarını çözüme kavuşturmak için bir terapi grubuna katılan Claire, terapi grubundan tanıdığı Nina’nın intihar etmesiyle bir daha yıkılır. Nina’yla pek yakın olmasa da intiharı Claire’i çok etkiler, hatta Nina Claire’in rüyalarına girmeye başlar. Nina’nın ölümünün ardında yatan gerçekleri öğrenmek isteyen Claire, kadının kocasını ve oğlunu bulur.

Dram temalı filmin yönetmen koltuğunda Daniel Barnz otururken, oyuncu kadrosunda ise Jennifer Aniston, Adriana Barraza, Anna Kendrick gibi isimler yer alıyor.

13. Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (IMDb: 6,4/10)

Kadın erkek ilişkiler herkes için her zaman kolay olmuyor; bir mesaj için bile saatlerce telefon başında beklediğimiz zamanların da olduğu bu durumu film, birbirinden bağımsız Baltimorelu bir grup insanın üzerinden işliyor.

Birbirinden ünlü birçok önemli aktör ve aktrisin buluştuğu filmde Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlet Johansson, Drew Barrymore gibi isimler yer alıyor.

14. Benim Zengin Dostlarım (IMDb: 5,8/10)

Hayatının merkezi işi olan Olivia, işinden ayrılır. İşinden ayrılmasıyla gelen kocaman boşluk Olivia’yı depresyona sürüklemeye başlar, içini umutsuzluk kaplar. Tüm bunlar sayesinde çevresini gözlemlemeyi ve sorgulamayı öğrenir. Çevresinden sorgulamaya başladığı ilk şey de zengin arkadaşları olacaktır.

Nicole Holofcener’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Jennifer Aniston, Catherine Keener, Frances McDormand gibi isimler yer alıyor.

15. Raydan Çıkanlar (IMDb: 6,6/10)

Aile ve iş hayatı nedeniyle neredeyse tükenmekte olan Charles, bir gün Chicago’ya doğru işe giderken trende evli bir kadın olan Lucinda ile tanışır. İkili arasında bir kıvılcım olunca beraber yemeğe çıkmaya karar verirler. Yemeğin sonunda otel odasına geçen ikili tam yatağa geçmişken bir anda otel odasına hırsız girer. Charles’ı bayıltıp Lucinda’ya tecavüz eden hırsız sonrasında da kaçar. Yasak ilişki yaşadıkları için polise gidemeyen ikilinin peşini hırsızın istekleri bırakmaz. Charles son çare olarak kiralık katil tutmaya karar verir.
Jennifer Aniston ve Clive Owen’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Mikael Hafstrom üstleniyor.

3 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like