Netflix, bir İsveç komedisi olan Dancing Queens’i yakında yayınlayacak. Filmin konu, oyuncu kadrosu, fragman ve Netflix çıkış tarihi dahil olmak üzere Dancing Queens hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda işledik.

Dancing Queens, Helena Bergström tarafından yönetilen yeni bir İsveç Netflix Orijinal komedi filmidir. Dancing Queens’in hikayesi, Bergström ve senarist arkadaşı Denize Karabuda tarafından birlikte yazılmıştır. Filmin yapımını Sweetwater Productions yapıyor.

Dancing Queens, 2021’de çıkan ikinci İsveç Netflix Original filmi olacak.

Dancing Queens’in Netflix çıkış tarihi nedir?

Dancing Queens prömiyerini 3 Haziran 2021 Perşembe günü Netflix’te tüm dünyada yayınlanacak.

Dancing Queens konusu nedir?

Netflix, Dancing Queens özeti için şunları yazdı:

Dylan Pettersson (Molly Nutley), Bohuslän takımadalarındaki küçük bir adadan büyük dans özlemleri olan 23 yaşındaki bir kızdır. Zorlu drag kulübü Queens’te temizlik konusunda konuştuğunda, kulübün yıldız dansçısı ve koreografı (Fredrik Quiñones) yanlışlıkla Dylan’ın yeteneğini keşfeder. Çaresizce gösterinin bir parçası olmak ister ama o bir kızdır ve bu da bir drag gösterisidir. Ancak, iradenin olduğu yerde, bir yol her zaman vardır.

Filmin başrollerinde Molly Nutley, Marie Göranzon, Claes Malmberg, Christopher Wollter, Rakel Wärmländer, Ann Westin, Max Ulveson, Mattias Nordkvist, Razmus Nyström, André Christenson, Emil Almén, Fredrik Robertsson, Robert Fux, Louie Indriana, Dominika Peczynski ve ilk oyunculuğunu yapan ve aynı zamanda filmin koreografı olan Fredrik Quinones yer alıyor.

Yönetmen Helena Bergström şöyle diyor: “Netflix’in pozitif enerjisi çok kuvvetliydi. Filminize böyle bir destek ve inanç almak ve Dancing Queens’in küresel bir izleyici kitlesine ulaşacağını bilmek bir hayal gibi. Fantezi, insanlık ve aşkla dolu bu yeni ve heyecan verici yolculuğu dört gözle bekliyorum.”

Netflix ortak yapım ve satın alma yönetmeni Lina Brounéus: “Helena ve Colin ile Dancing Queens filmlerini Netflix üyelerimize sunmak için çalışmaktan çok mutluyuz. Bu, klasik aşk ve arkadaşlık kavramlarını aşan güzel bir hikaye. Müzik ve dansın büyük bir rol oynayacağı aşikar, hepsi de güzel bir İsveç fonuna dayalı. Bu da onu pek çok üyemizin keyif alacağına inandığımız harika bir karışım haline getiriyor. 

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like