1. Ana
  2. Diğer
  3. Dizi ve Filmlerdeki ‘Bunu da mı Düşünmüşler?’ Dedirten 8 Detay

Dizi ve Filmlerdeki ‘Bunu da mı Düşünmüşler?’ Dedirten 8 Detay

Film ve diziler için uzun mesailer ve büyük masraflar yapılıyor ancak izleyicilerle buluştuğunda tüm bu harcamaların karşılığı bir nebze de olsa alınıyor. Dizi ve filmlerde iyi bir geri dönüş için en önemli etmenlerden biri de detaylar.

1. Ratatouille

Disney’in en sevilen animasyon filmlerinden biri olan Ratatouille’da birçok detay düşünülmüş. Animasyon filmleri denilince akla gelen dev isim Disney’e yakışır şekilde hazırlanan filmde yer alan aşçıların kollarında yanık izleri, ellerinde de bıçak kesikleri oluşturulmuş.

2. Pulp Fiction

Pulp Fiction başlı başına bir yapıt olmasının yanı sıra Quentin Tarantino’nun ne kadar başarılı bir yönetmen olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. John Travolta’nın karakteri Vincent Vega filmde tuvalette vakit geçirirken görülüyor. Bu sahneler lafın gelişi oluşturulmadı; kabızlık uyuşturucunun yan etkilerinden birisidir.

3. Titanic

Filmin final sahnelerinden birinde Jack ve Rose’un saatin önündeki bu kavuşma anında arkadaki saat 2:20’i gösteriyor. Bu sıradan bir saat gibi gelebilir ancak gerçek Titanic’in batış saati de 2:20’dir.

4. Isle of Dogs

Filmde bazı sahnelerde parlak renkler kullanılırken bazı sahnelerde ise renkler soluk kullanılmış. Elbette bu bir hata değil! Köpekler renk körü oldukları için filmde de köpeklerin görüş açılarına göre renklendirme kullanılmış.

5. The Big Bang Theory

Bize bilimi sevdiren dizi The Big Bang Theory’de yer alan tüm problemler, eşitlikler UCLA’da  parçacık fiziği üzerine çalışan bir profesör olan David Saltzberg tarafından hazırlanıyor ve Saltzberg aynı zamanda dizinin bilim danışmanlığını yapıyormuş.

6. The Truman Show

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin eskimeyen bir yapıt olan The Truman Show’da da detaylar büyük önem taşıyor. Filmde Truman’ın masasında D vitamini ilacı görülüyor. D vitamini ilaçları yeterince güneş ışığı almayan insanlara takviye için kullanılır. Truman’ın da hayatı bir şov setinden oluştuğu ve bir kubbenin altında yaşadığı düşünülürse D vitamine ihtiyacı olduğu kesin!

7. Inside Out

Son yılların en iyi animasyon filmlerinden biri olan Inside Out’da her moda ait bir karakter var ve bu karakterler olur da bir anıya dokunursa anılar da bir anda o moda bürünüyor. Aslında bu tamamen hayal ürünü sayılmaz çünkü psikologlara göre anılarımız o anki modumuza göre değişebiliyor.

8. American Horror Story: Asylum

Birçoğumuzun izlemekte zorlandığı Asylum sezonunda hastalara tedavi bahanesiyle uygulandığı görülen işkencelerin hepsi aslında gerçek hayatta tımarhanelerde ruhsal sorunları olan kişiler için kullanılan tedavi yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>