in

HBO Max, New Line ile birlikte Yeni Bir Final Destination Filmi Hazırlığında

Geçtiğimiz yıla damgasına vuran Spider-Man: No Way Home’un yönetmeni John Watts, Final Destination’ı geri döndürmek için New Line ve HBO Max’ın bir araya getirdiği ekibe katıldı. Watts, 11 yıl aradan sonra geri dönecek Final Destination 6 projesinde yapımcı olarak yer alacak. Filmin senaryosunu, Ready or Not filminin ve yakında çıkacak olan Scream’in yeniden çevriminin arkasındaki senarist ikilisi Lori Evans Taylor ve Guy Busick üstlenecek.

Türkiye’de “Son Durak” adıyla bilinen New Line imzalı seri, 2000’li yılların başında korku türünün en popüler yapımları arasında yer alıyordu. Her film, korkunç ve ölümcül bir olayın önsezisine sahip olan, böylece kendi ölümünü gören ve bu süreçte diğer hayatları kurtaran bir ana karaktere odaklanıyordu. Karşı konulamaz bir güç olarak tasvir edilen ölümün, hayatta kalanlar için birer birer gelmesi de hikayenin alamet-i farikası olarak görülüyordu.

James Wong’un yönettiği ve başrollerini Devon Sawa ve Ali Larter’ın paylaştığı ilk film, sadece 23 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında 112 milyon dolar hasılat elde etti. 2011 yılına kadar toplamda beş filme ulaşan seri, bugüne kadar dünya çapında neredeyse 700 milyon hasılat elde etti. Bu rakamla Final Destination serisi, The Conjuring film evreninin elde ettiği 2 milyar dolar ve It filmlerinin elde ettiği 1 milyar doları takip eden New Line imzalı üçüncü en büyük korku serisi unvanına sahip.

Proje Emin Ellerde

Projeye güvenmek ve beklentileri yükseltmek için haklı bir sebebimiz var. Bilindiği üzere, Watts’un yönettiği Spider-Man filmi pandemi etkisine meydan okuyarak dünya çapında 1.5 milyar doların üzerinde hasılat elde etti ve bu rakam günden güne artmaya devam ediyor. Spider-Man evrenleri için kritik bir dönüm noktası olarak görülen bir filmin altından kalkmayı başaran Watts, şimdi de 10 yıl aradan sonra geri dönen ve bir döneme damgasını vuran bir serinin sorumluluğunu üstlenecek ekipte yer alıyor. Bu bağlamda Watts, beklentilerin yüksek olduğu ortamlarda çalışmak ve bunun altından kalkmak için doğru bir seçim olabilir.

 

Written by Arda Ilgaz

Bir cevap yazın

Amazon Prime Video’da İzleyebileceğiniz 3 Yeni Aksiyon Filmi

HBO Max, Steven Soderbergh İmzalı Gerilim Filmi KIMI’den Fragman Yayınladı