1. Ana
  2. Diğer
  3. Grammy Ödülleri’nde Kobe Bryant Anıldı

Grammy Ödülleri’nde Kobe Bryant Anıldı

Müzik dünyasının en prestijli ödülü Grammy, 62.’sini Los Angeles’ta bulunan Staples Center’da gerçeklesen törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu ikinci kez Alicia Keys’in yaptığı törenin açılışında önceki gün helikopter kazasında kızıyla birlikte hayatını kaybeden ünlü basketbolcu Kobe Bryant da anıldı. Şarkıcı Lizzo, açılıştaki performansına ‘Bu gece senin için Kobe’ sözleriyle başladı.

Müzik dünyasının “Oscar”ı olarak bilinen Grammy Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu törene, 18 yaşındaki Billie Eilish damgasını vurdu. Eilish; yılın kaydı, yılın albümü, yılın şarkısı, en iyi yeni sanatçı, yılın en iyi pop vokal albümü olmak üzere beş dalda ödül aldı. Aynı zamanda Eilish, Grammy’de en büyük dört ödülü birden kazanan ilk kadın ve en genç şarkıcı olarak tarihe geçti. ‘En iyi dünya müziği’ dalında aday gösterilen Anadolu rock grubu Altın Gün ise geceden ödülsüz ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>