Yazın da gelmesiyle kadın erkek fark etmeksizin çoğu kişi vücutlarının istedikleri şekle girmesini istiyor ancak icraata geçmekte zorlanıyor. Bu yaz istediğiniz yağsız, fit duran göbeğe kavuşmak için önünüzdeki engelleri kaldırıyor ve size en kolay yolları gösteriyoruz! Hem sağlığınız, hem de kendi istekleriniz için bu yollara bir şans vermenizi öneririz.

1. Güne erken başlamak

İyi alınan bir uyku, metabolizmanın düzgün çalışması enerji sağlıyor. Metabolizmanın hızlı çalışması da uygulayacağınız diyet programının daha verimli olabilmesi için size yardımcı olabilecek bir etken.

2. Hidrojene yağdan uzak durmak

Hidrojene yağlı besinler sinsice diyet programınızı bozarlar ve istediğiniz fit vücuda kavuşmanızı engellerler. Ayrıca bir besinin hidrojene yağ içerdiği yazıyorsa, trans yağ tüketiyorsunuz demektir ve bu da kalp hastalıklarına, obeziteye ve yüksek kolesterole yol açar.

3. Kepek ekmeği tüketmek

Ekmeği hayatımızdan çıkarmak istesek de birçok kişi için belki de bunu başarması imkansız oluyor. Her öğünde ekmek tüketilen bir ülkede yaşamanın da verdiği bir dezavantaja sahip olduğumuz doğru ancak bunu bizim için küçük de olsa bir avantaja çevirip kepek ekmeği tüketerek hem sağlığımıza hem de kilolarımıza dikkat edebiliriz.

4. Ağırlık egzersizi yapmak

Eğer göbekteki yağlardan kurtulma konusunda kesin eminseniz ve bunun çabucak olmasını istiyorsanız bu maddeyi kesinlikle atlamamalısınız! Göbek eritmek için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmış ağırlık kaldırma videolarını izleyerek bu konuda bilinçlenebilirsiniz.

5. Güneş ışığından yararlanmak

Her ne kadar şaşırtıcı gelse de güneş ışınları göbekteki yağları eritmek için vücuda yardımcı oluyor! Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre 50 ve 75 yaş aralığındaki araştırmaya katılan kadınların güneş ışığına çıkanlar, D vitamini alanlar daha az kiloya sahipler.

6. Yemekleri sarımsakla tatlandırmak

Sarımsak lezzeti verilmiş bir yemeğin, minicik bir diş bile olsa, kilo vermede büyük katkısı oluyor. Kore’de yapılan bir araştırmaya göre yemeklerinde sarımsaktan faydalanan kişiler kilo vermede daha az sıkıntı çekiyor, daha sağlıklı ve sağlıklarını korumaları daha kolay oluyor.

7. Diş fırçalamak

Diş fırçalamak yalnızca güzel bir gülüş ve beyaz dişler için değil, aynı zamanda kilo vermede de yardımcı oluyor. 14 bin katılımcıyla gerçekleştirilen bir araştırmaya göre gün içindeki yenilen her yemekten sonra dişleri fırçalamak kilo vermeye yardımcı oluyor. Peki bu nasıl oluyor? Diş macunları yalnızca yemek artıklarını temizlemiyor, aynı zamanda beyne doyduğunu ve daha fazla yemek yememesini söylüyor.

8. Balık tüketmek

Eğer kilolardan yana sıkıntınız var ve bu sıkıntıyı acilen çözmek istiyorsanız diyet listenizde büyük bir yeri balık için ayırmanızı öneririz. Balığın besin değeri yağları yakmak için etkilidir.

9. Asitten yararlanmak

Asit dediğimiz tabii ki kola, gazoz tarzı meşrubatlar değil! Diyetiniz için doğal asit barındıran besinlerden veya sirkeden yararlanmak metabolizmanın çalışmasını %40 oranında hızlandırır.

10. Ekşi kiraz tüketmek

Sağlık söz konusu olduğunda eminiz ki ekşi kiraz bile tatlı gelecektir. Yapılan bir araştırmaya göre 12 hafta boyunca kilo almayı sağlayacak besinlerle birlikte ekşi kiraz verilen bir grup insanın kilolarının ekşi kiraz verilmeden önceki durumlarına göre daha sabit olduğu tespit edildi.

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like