Ocean’s 11 (IMDB: 7,8/10)

Aksiyon adamı olan Danny Ocean, hapishaneden çıkmak üzereyken bile bir sonraki planının son rötuşlarını yapmaktadır. 11 adamı ile Terry Benedict’in Los Angeles’taki 3 kumarhanesinden 150 milyon dolar çalmayı planlamaktadır. Bu soygundaki 3 kuralı ise “kimseye zarar verme, hak etmeden kimseden çalma, oyunu kaybedecek bir şeyin yokmuş gibi oyna”

Thelma & Louise (IMDB: 7,4/10)

Thelma ve Louise, arabayla kadın kadına özgürlüklerle dolu bir hafta sonu seyahatine çıkarlar. Bir barda gevşeyip dans ederler. Fakat, Louise, Thelma’yı park yerine kadar izleyen ve ona tecavüz etmek isteyen adamı öldürünce korkup kaçarlar ve kanun kaçağı durumuna düşerler. Olaylardan kötü etkilenen Thelma, genç bir kovboyla tek gecelik ilişki yaşar ve işler iyice karışır.

Killing Them Softly – Kibarca Öldürmek (IMDB: 6,2/10)

3 adam, büyük paraların döndüğü yerel bir kumarhaneyi soyar ve maalesef geride çok fazla iz bırakırlar. Bunun üzerine çete, soygunu çözmek için ise Jackie Cogan’ı görevlendirir. Jackie; çok acımasız olmakla birlikte işini oldukça temiz ve kibarca yapmaktadır.

Burn After Reading – Aramızda Casus Var (IMDB: 7/10)

Ozzie Cox, alkolik olduğu gerekçesiyle CIA’deki işinden kovulur. İntikam almak için CD’ye kaydettiği bilgileri, boşanmak üzere olduğu eşi Katie çalar ve spor salonunda unutur. Spor salonunda çalıştırıcı olan Chad, bu CD’yi bulur ve Cox’a şantaj yapmak için kullanır. Katie’nin birlikte olduğu federal ajan Harry de dahil olunca olaylar iyice karışır.

Seven Years In Tibet – Tibet’te Yedi Yıl (IMDB: 7/10)

Dağcı Heinrich Harrer, Himalayalar’a tırmanmak ister. Alman hükümeti de bunu destekler e dağcının giderlerini de karşılar. Fakat, Almanlarla savaş halinde olan İngilizler Harrer’ı rehin alır. Kaçmayı başaran Harrer, Lhassa kentine ulaşır. Harrer burada Budizm’in felsefesi ile tanışır.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like