Gösterişli ışıklar altında birbirinden farklı makyaj ve kıyafetlerle şov yapan mankenler arasında ekstra parlayanlar mutlaka oluyor. Magazinsel olayların da katkısıyla bu sene yıldızları oldukça parlayan ve bu parlama sayesinde de podyumlardan aldıkları ücretler de fırlayan mankenler kimler merak ediyor musunuz? Merakınızı gidermek için Forbes dergisi 2017 yılının Haziran ayından 2018 yılının Haziran ayına kadar podyumlardan en fazla ücret alan mankenleri açıkladı. Listenin ilk on ismi magazinlerden de aşina olduğumuz isimler .

10. Doutzen Kroes

1985 doğumlu olan Doutzen Kroes, Hollandalı ve 179 boyunda bir manken. Liseden mezun olduktan sonra modellik ajanslarına fotoğraflarını yollayan Kroes, profesyonel olarak mankenliğe bu adımla başlamış. Geçtiğimiz yıl podyumlardan sekiz milyon dolar kazanan Kroes, Forbes’in listesinde 10. sırada yerini alıyor.

9. Joan Smalls

1988 doğumlu olan Joan Smalls, Porto Rikolu ve 170 boyunda bir manken. Models.com sitesi tarafından Dünyanın En İyi Modeli seçilen Smalls, Victoria’s Secret mankeni olarak kariyerine devam etmektedir. Geçtiğimiz yıl podyumlardan sekiz buçuk milyon dolar kazanan Smalls, Forbes’in listesinde 9. sırada yerini alıyor.

8. Bella Hadid

1996 doğumlu olan Bella Hadid, Filistin kökenli ve 175 boyunda bir manken. Ablası Gigi Hadid ile aynı mesleği yapan Bella, aynı zamanda magazinde sıkça rastladığımız bir isim. Geçtiğimiz yıl podyumlardan sekiz buçuk milyon dolar kazanan Hadid, Forbes’in listesinde 8. sırada yerini alıyor.

7. Gigi Hadid

1995 doğumlu olan Gigi Hadid, Filistin kökenli ve 179 boyunda bir manken. Annesinin mesleği olan mankenliğe henüz genç yaşında başlayan model, ünlü şarkıcı Zayn ile birliktelikleri ile de magazin dünyası tarafından yakın takipte. Geçtiğimiz yıl podyumlardan dokuz buçuk milyon dolar kazanan Hadid, Forbes’in listesinde 7. sırada yerini alıyor.

6. Gisele Bündchen

1980 doğum olan Gisele Bündchen, Brezilya kökenli ve 180 boyunda bir manken. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en fazla kazanan mankeni olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi bile başaran Gisele, geçtiğimiz yıl podyumlardan on milyon dolar kazanan Bündchen, Forbes’in listesinde 6. sırada yerini alıyor.

5. Cara Delevingne

1992 doğumlu olan Cara Delevingne, Birleşik Krallık kökenli ve 173 boyunda bir manken. Özellikle kalın kaşları ile sektörde tanınan Cara, birçok filmde profesyonel bir oyuncu gibi performans sergileyerek takdirleri toplamayı başardı. Geçtiğimiz yıl podyumlardan on milyon dolar kazanan Delevigne, Forbes’in listesinde 5. sırada yerini alıyor.

4. Rosie Huntington-Whiteley

1987 doğumlu olan Rosie Huntington-Whiteley, Birleşik Krallık kökenli ve 175 boyunda bir manken. Oyuncu Jason Statham ile evlilikleri hala süren mankenin aynı zamanda dünyalar tatlısı bir çocuğu da var. Geçtiğimiz yıl podyumlardan on bir buçuk milyon dolar kazanan Huntington-Whiteley, Forbes’in listesinde 4. sırada yerini alıyor.

3. Chrissy Teigen

1985 doğumlu olan Chrissy Teigen, Amerika Birleşik Devletleri kökenli ve 174 boyunda bir manken. Şimdilerde daha çok hayat kolaylaştırıcı öneriler ve yemek tarifi programları ile karşımıza çıkan Chrissy, aynı zamanda John Legend’in şarkılarına ilham olan güzeller güzeli karısı. Geçtiğimiz yıl podyumlardan on bir buçuk milyon dolar kazanan Teigen, Forbes’in listesinde 3. sırada yerini alıyor.

2. Karlie Kloss

1992 doğum olan Karlie Kloss, Amerika Birleşik Devletleri kökenli ve 188 boyunda bir manken. Oldukça duru bir güzelliğe ve kusursuz bir fiziğe sahip olan Kloss, en yakın arkadaşı Taylor Swift ile birlikte gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıl podyumlardan on üç milyon dolar kazanan Kloss, Forbes’in listesinde 2. sırada yerini alıyor.

1. Kendall Jenner

1995 doğumlu olan Kendall Jenner, Amerika Birleşik Devletleri kökenli ve 179 boyunda bir manken. Küçüklüğünden beri ablası Kim Kardashian sayesinde ön planda olmayı başaran Kendall, Kardashian ailesinde en fazla kazanan kişi olmayabilir ancak mankenlik sektöründe bu seneye damgasını vuran isim oldu! Geçtiğimiz yıl podyumlardan yirmi iki buçuk milyon dolar kazanan Jenner, Forbes’in listesinde 1. sırada yerini alıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like