Edinilen bilgilere göre, serideki bir sonraki canlı aksiyon filmi olan Transformers 7’yi yönetmesi için Steven Caple Jr. ile anlaşma yapıldı. Caple Jr., Michael B. Jordan’ın oynadığı boks devam filmi Creed 2’yi yönetmesiyle tanınıyor.

Yepyeni bir oyuncu kadrosuyla gelecek olan Transformers 7’de Caple Jr., Joby Harold’un (King Arthur: Legend of the Sword) Bumblebee evreninde geçtiği söylenen senaryosunu hazırlayacak. Transformers 7, 24 Haziran 2022’de vizyona girecek.

Deadline, yaptığı haberle Caple Jr.’ın bir sonraki canlı aksiyon filmi Transformers’a olası katılımını duyurdu ve görüşmelerin henüz başlamadığını ancak Creed 2 yönetmeninin Paramount Pictures yöneticileri ve film yapımcıları arasında “en iyi seçim” olduğunu belirtiyor. Caple Jr.’ı kadroya dahil etmek için yapılacak anlaşmanın önümüzdeki haftalarda tamamlanması bekleniyor. Caple Jr ile anlaşıldığı takdirde bir sonraki adım oyuncu kadrosunu seçmek olacak.

Transformers, altı filmiyle beraber 4,84 milyar doların üzerinde hasılat elde etmiş olsa da brütler giderek düşmeye başlamıştı. Transformers: Dark of the Moon ve Transformers: Age of Extinction filmlerinden her biri bir milyar dolardan fazla gelir elde etti. Ancak, en son ana hat girişi olan Transformers: The Last Knight filmi ile birlikte brüt 605 milyon dolara düştü ve Bumblebee’de ise 468 dolardan daha da düşük bir rakama indi.

Transformers 6
Transformers 6: Bumblebee

Yine de, Bumblebee, Transformers serisini yeniden rayına soktu ve yönetmen Michael Bay ve yazarlar komitesi Transformers’ın kıvılcımını söndürmesine rağmen yönetmen Travis Knight and yazar Christina Hodson bu kıvılcımı tekrar yaktı. Şimdi ise bunu sürdürmek Caple Jr. ve Harold’a kaldı.

Transformers 7, geliştirilmekte olan tek Transformers filmi değil aslında. Nisan ayında, Transformers film serisinin yüksek bütçeli bir animasyon ön filmini yönetmesi için Toy Story 4 yönetmeni Josh Cooley ile anlaşma yapıldı. Bu ön film, bir başlangıç ​​hikayesi işlevi görecek ve ana gezegenleri Cybertron’da, Optimus Prime ile Megatron arasındaki ilişkiye odaklanacak. Bumblebee’nin bir devam filmi de planlar arasında bulunuyordu, ancak Transformers 7’nin bu filmin yerini alıp almadığı belirsizliğini koruyor.

Transformers 7, tüm dünyada 24 Haziran 2022 tarihinde gösterime girecek.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like