Cobra Kai 4. sezonu 2021’in sonlarında Netflix’e gelecek. The Karate Kid spinoff serisi Cobra Kai YouTube Red ve YouTube Premium’daki ilk iki sezonu boyunca ilgi topladı, ancak Netflix’e geçtikten ve 2021’in başında 3. sezonu yayınladıktan sonra patladı. Şimdi internette yayınlanan en büyük dizilerden biri olan Cobra Kai’ın 4. sezonu için izleyicilerin beklentileri oldukça yüksek.

William Zabka’nın orijinal Karate Kid’deki Johnny Lawrence’ı canlandırdığı Cobra Kai, hikayeyi onlarca yıldır devam ettiriyor. Dizi, Johnny, Daniel LaRusso (Ralph Macchio) ve John Kreese (Martin Kove) gibi orijinal filmlerin eski karakterlerini Miguel Diaz (Xolo Maridueña), Tory Nichols (Peyton List), Robby Keene (Tanner Buchanan), Sam LaRusso (Mary Mouser) gibi yeni nesil genç karakterlerle harmanlayarak başarıya ulaştı. Dizi ayrıca dövüş koreografisi ve sinematografisi için eleştirmenler tarafından övgüler aldı.

Dizinin konusu ise şöyle: 1984 All Valley Karate Turnuvası’ndaki son karşılaşmalarından otuz yıl sonra, Johnny Lawrence, boşa giden hayatının peşini bırakmayan işsiz bir tamircidir. Bununla birlikte, Johnny zorbalığa maruz kalmış Miguel adlı bir çocuğu zorbalardan kurtardığında, kötü şöhretli Cobra Kai dojo’yu yeniden hayata geçirmek için ilham alır.

Neyse ki izleyiciler bir sonraki sezon için uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Netflix baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, Cobra Kai 4. sezonunun 2021’in 4. çeyreğinde platformda yayınlanacağını duyurdu. Bu, Ekim, Kasım veya Aralık aylarında yayınlanabileceği anlamına geliyor.

Dizinin popülaritesindeki patlamadan sonra yapılan ilk sezon olarak, Cobra Kai  4. sezonu önceki sezonlardan oldukça farklı olabilir. Kreese, 3. sezonun sonunda dizinin kötü adamı olarak ortaya çıktı ve Daniel ile Johnny’nin dojoları arasında onu alt etmek için güçlü bir takım çalışması gerekecek. 3. sezon finalinden yola çıkarsak bu hesaplaşma bir sonraki All-Valley Turnuvasında gerçekleşebilir.

Dizi, orijinal filmlerden daha fazla küçük karakterler getirme konusunda şimdiye kadar harika bir iş çıkardı. Cobra Kai’ın 4. sezonunda ne gibi sürprizler olabileceğini henüz bilmiyoruz ancak izleyiciler bu yılın ilerleyen zamanlarında  öğrenebilecekler.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like