Netflix, uzun metrajlı film prodüksiyonlarını hızlandırıyor ve yeni filmlere büyük para harcamaktan kaçınmıyor. Böylelikle, Oscar ödüllü Christian Bale’in oynadığı ve Netflix tarafından 55 milyon dolara satın alınan ve filmi Avrupa Film Pazarı’nda satın almak isteyen diğer birçok rakibi yenen Gotik bir korku-gerilim filmi The Pale Blue Eye plaforma geliyor.

Netflix yapımı The Pale Blue EyeCrazy Heart, Black MassHostiles ve Out of the Furnace gibi filmlerle tanınan Scott Cooper tarafından yazılacak ve yönetilecek. Söylenenlere göre, Cooper bu filmi on yıldan fazla bir süredir geliştirmeye çalışıyor.

Bale, Birdman’den John Lesher ve Tyler Thompson ile birlikte filmin yapımcılığını üstlenecek

 Netflix’in The Pale Blue Eye’ı, Louis Bayard’ın aynı adlı 2006 tarihli romanından uyarlanmıştır. Genç bir Edgar Allan Poe’nun yer aldığı roman, 2007’de En İyi Roman kategorisinde Edgar Ödülü’ne aday gösterildi.

Netflix’in The Pale Blue Eye filmi için yazılan özet ise şöyle:

1830’da West Point Academy’de, bir Ekim akşamının sakinliği, geçit töreninin hemen dışında bir ipe sallanan genç bir öğrencinin vücudunun keşfedilmesiyle paramparça olur. Görünür bir intihar, West Point’inki gibi sert bir rejimde duyulmamış değildir, ancak ertesi sabah daha da büyük bir korku ortaya çıkar. Birisi vücudun yattığı odaya gizlice girer ve kalbini çıkarır.

Akademi, herhangi bir olumsuz tanıtımdan kaçınmak için çaresizce, Hudson Highlands’de emekli olmadan önce New York City’deki yıllarında biraz ün kazanmış eski bir polis dedektifi olan yerel bir sivil olan Augustus Landor’a başvurur. Landor davayı üstlenmeyi kabul eder. Ölü adamın tanıdıklarını sorgularken, içkiye meraklı, ismine iki cilt şiir ve karanlık bir geçmişe sahip, karamsar, merak uyandıran genç bir öğrencide istekli bir asistan bulur. Peki öğrencinin adı nedir? Edgar Allan Poe.

Çok sayıda ikonik ve ödüllü rolüyle tanınan Oscar ödüllü Christian Bale, Netflix’in The Pale Blue Eye filminde başrolde yer alacak. Bale, filmde meydana gelen cinayetleri araştıran deneyimli bir dedektif olan Augustus Landor’u canlandıracak. Yukarıda belirtildiği gibi, filmde ayrıca Bale’in karakterine yardımcı olan ve sonunda dünyaca ünlü yazar Edgar Allan Poe olacak genç bir öğrenci yer alacak. Fakat bu rolü kimin oynayacağı henüz açıklanmadı.

Mart 2021 itibariyle, The Pale Blue Eye’ın senaryosu yazılıyor ve filmin, Sonbahar 2021’de prodüksiyona başlaması planlanıyor.

2021’in sonlarında prodüksiyonun başlangıcı ve Netflix’in The Pale Blue Eye’ın sahip olacağı büyük bütçe ve kapsam göz önüne alındığında, muhtemelen 2022’nin sonlarına kadar filmi göremeyeceğiz.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like