Captain Marvel 8 Mart 2019’da vizyona girecek bile olsa şimdiden merak edilmeye ve hakkında konuşulmaya başlandı. Filmin fragmanının da yayınlanmasıyla meraklar iyice arttı. Güzel oyuncu Brie Larson’ın başrolünde olduğu filmin hakkında bilinmeyen gerçekleri öğrenmek istiyorsanız, içeriği okumayı devam etmenizi öneririz!

1. Captain Marvel, şu zamana kadar yaratılan en güçlü karaktermiş.

Bu da nereden çıktı diye sorarsanız; bu bilgiyi Marvel Stüdyoları’nın başkanı Kevin Feige’in Vulture’la yaptığı röportajda vermiş!

2. Filmin senaryo ekibinde Guardians of the Galaxy filminde Jamess Gunn ile birlikte çalışan Nicole Perlman da yer alıyor.

Senaryo ekibinde Nicole Perlman’ın yanı sıra Anna Boden, Gene Colan, Liz Flahive Ryan Fleck, Roy Thomas ve daha nice isim yer alıyor.

3. Captain Marvel ile birlikte bir Marvel filmini ilk defa kadın yönetti!


Captain Marvel filmi birçok açıdan kadın eşitliğinin de simgesi olacak nitelikte bir kamera arkası ekibine sahip.

4. Filmde zaman 1990’larda geçtiği için birçok nostaljik objeye de yer verilmiş.

Fragmanda yer alan Blockbuster dükkanı, 1985’te açılan dünyanın en büyük VHS kaset, DVD ve oyun kiralama şirketlerinden biriydi.

5. Brie Larson, Captain Marvel karakterine hazırlanabilmek için Nellis Hava Kuvvetleri Üssü’nü ziyaret etti.

Larson ziyareti sırasında kadın pilotlarla tanışarak, karakteri Carol Danvers’in eski mesleğine adapte olmaya çalıştı.

6. Filmde Nick Fury, Agent Phil Coulson, Korath the Pursuer, ve Ronan the Accuser karakterleri de yer alacak.

Filmin 90’larda geçtiği düşünülürse, bu karakterlerin yer almaması hiçbir neden yok gibi görünüyor. Bu karakterlerin hayranıysanız, şanslı gününüzdesiniz demektir!

7. Captain Marvel’ın orijinal afişinde Carol Danvers’in kedisine yer verildi.

Carol Danvers kim diye sorduğunuzu duyar gibiyim; Captain Marvel’ın insan ismi Carol Danvers olarak geçiyor.

8. Carol Danvers tüm bu süper kahraman hikayelerinden önce Amerikan ordusunda savaş pilotu olarak görev alan bir kadındı.

Bu süper kahramanlık hikayesi de günün birinde Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler edinmesiyle başlar. Transformansyon yeteneği kazanan Danver kısa sürede güçlerini iyilik için kullanmaya karar vererek Kaptan Marvel adını alır.

9. Captain Marvel, ‘En İyi 50 Avengers’ listesinde 11., ‘Çizgi Romanlardaki En Seksi 100 Kadın’ listesinde ise 29. sırada yer alıyor.

 

10. Carol Danvers’ı Roy Thomas ve Gene Colan yaratırken, Ms. Marvel ise Gerry Conway ve John Buscema tarafından yaratıldı.

11. Larson karakterine hazırlanabilmek için dokuz ay boyunca judo, boks ve güreş eğitimi aldı.

12. Captain Marvel’ın gelişi Infinity War filminin sonunda üzerinde Captain Marvel’ın logosu bulunan çağrı cihazının yakın çekim yaparak müjdelenmişti.


13. Carol’ın kişilik bölünmesi sorunu var. Yani Carol ve Captain Marvel olsa da, Carol olaylar bittikten sonra Captain Marvel’ın kim olduğunu hatırlayamıyor.

14. 1998’de yayınlanan Iron Man çizgi romanında Carol’ın alkol problemi olduğu ortaya çıkıyor. Carol annesiyle birlikte yaşıyor ve yatağının kenarında boş alkol şişeleri yer alıyor.

Aynı sürece Iron Man de yaşadığı için Carol’a bağımlılığı konusunda yardımcı olmak istiyor ancak Iron Man’in bu yardımı Carol’ı kızdırıyor ve bu da Carol’ı çılgına döndürüyor.

15. Captain Marvel, yani Carol Danvers bugüne kadar birçok isim değiştirdi.

Bunların arasında Binary, Warbird, Ms. Marvel ve Captain Marvel yer alıyor.

16. Carol bir kahraman olarak birçok kez hafızasını kaybetmiş bir süper kahraman.

Hatta bir hafıza kaybında Profesör X, Carol’ı yeniden bir süper kahraman olarak yetiştirip ona yardım etmek için yanında yer aldı.

17. Süper kahramanların ikiye bölündüğü Civil War’da Captain Marvel’ın tarafı Tony Stark’ın yani Iron Man’in tarafı olurdu.

18. Carol’ı Captain Marvel olmak için cesaretlendiren kahraman Captain America’ydı.

Her ne kadar Civil War’da Iron Man’in tarafında olacak olsa da, çizgi romana göre Captan Marvel olması için Carol’ı cesaretlendiren Captan America’ydı. Carol, ilk Captain Marvel’ın ölmesi nedeniyle bunu ondan almak istememiş olsa da, daha sonrasında bu konuda ikna olmuş.

19. Carol’ın kedisinin adı Star Wars’ın karakterlerinden esinlenerek Chewie konulmuş.

İşin garip tarafı ise Carol’ın kedisi Chewie kedi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir uzaylı da!

20. Uzayda oldukça fazla zaman geçiren Captain Marvel, başka gezegenlerde oldukça az bulunan Vibranium elementini buluyor.

Bu elementi nerede duyduğunuzu söyleyeyim: Black Panther’in çizgi romanlarında!

1 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like