Netlix, Reliance Entertainment’ın yapımını üstlendiği ve Parineeti Chopra’nın (“Kesari”) başrolünü üstlendiği “Trendeki Kız”ı satın aldı ve filmi 26 Şubat 2021’de  yayınlayacak.

Film, yapılan açıklamalara göre, Paula Hawkins’in 2015’in en çok satan kitabının resmi Bollywood uyarlamasıdır. Emily Blunt’ın oynadığı ve Tate Taylor’ın yönettiği 2016 Hollywood versiyonu, Amblin Partners, DreamWorks, Marc Platt Productions ve Reliance Entertainment tarafından yapıldı.

Bollywood versiyonu, daha önce Shah Rukh Khan’ın Red Chillies’ın yapımcılığını üstlendiği Netflix orijinali “Bard of Blood”ı yöneten Ribhu Dasgupta tarafından yönetildi. Film, trene günlük gidiş gelişlerinde uzaktan bir çiftin mükemmel hayatlarına odaklanan Meera’yı (Chopra) izliyor. Bir gün sıra dışı bir şeye tanık olur ve onu şok eder. Film, gerçeği çözmeye çalışırken onun yolculuğunu takip ediyor.

Kadroda ayrıca Aditi Rao Hydari (“Chekka Chivantha Vaanam”), Kirti Kulhari (“Pink”) ve Avinash Tiwary (“Bulbbul”) yer alıyor.

Dasgupta, “Her zaman bu türü keşfetmek istedim ve bu eşsiz hikayeyi sevdim. Bu gerilim filminde derinlemesine inceleyebildiğim duygular ve gizemlerle ilgili pek çok şey var” dedi.

Film, Mayıs 2020’de, koronavirüs salgınının yayılması bu planları iptal edene kadar beyazperdede yayınlanacaktı.

Reliance Entertainment grubunun CEO’su Shibasish Sarkar şunları söyledi: “’Trendeki Kız’, Netflix ile ilk film işbirliğimizi ve daha pek çoğunu da beraberinde getiriyor. Bu gerilim filminde, Ribhu’nun yönetmenlik hassasiyeti ve son derece yetenekli oyuncu kadrosu için çok heyecanlıyız.”

Netflix Hindistan içerik satın alma direktörü Pratiksha Rao şunları söyledi: “Hindistan’daki ve dünyadaki üyelerimize ‘Trendeki Kız’ı getirmekten heyecan duyuyoruz. Ülkedeki en eğlenceli filmlere ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu sürükleyici cinayet gizemi, birçok dilde Netflix’teki inanılmaz ve çeşitli film seçkisine harika bir ektir.”

Film şirketi Reliance, çok beklenen bir Bollywood listesine sahip: Ranveer Singh ve Deepika Padukone’un oynadığı “83”; Akshay Kumar, Ajay Devgn ve Singh’in başrollerini paylaştığı “Sooryavanshi”; Singh’in başrol oynadığı, Shakespeare’in “The Comedy of Errors”ın uyarlaması olan “Cirkus” ve Dhanush’un oynadığı Tamilce “Jagame Thandhiram”.

Uluslararası alanda Reliance Entertainment, DreamWorks Studios ve ardından Amblin Partners’ın oluşumunda 2009 yılından beri Steven Spielberg ile ortaklık kurdu. Bu birlik sayesinde “The Help”, “Green Book” ve “1917” gibi birçok başarılı film üretti.

İşte 26 Şubat’ta yayınlanacak olan “Trendeki Kız” filminin fragmanı:

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like