Herkesin çok sevdiği ve bir çırpıda izlediği efsanevi bilim kurgu dizisi Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker, Netflix’e yeni bir projesiyle dönüyor. Brooker, 2020 ile ilgili bir sahte belgesel hazırlanıyor.  Sahte belgesel, bir konuyu ciddi bir belgeselmiş gibi anlatan fakat parodi amacıyla yapılan komedi filmleri ve televizyon programları için kullanılan terimdir.

İngiliz yazar Brooker, distopik dünyaları işlediği iki başarılı projesiyle biliniyor, bu nedenle küresel salgınla geçirilen bir yıl ile ilgili yeni proje için kendisi oldukça uygun bir isim. Projede Hugh Grant yer alacak. Grant, başrolünde yer aldığı HBO’nun The Undoing dizisinin finalini tartışmak için New York dergisine verdiği bir röportajda projede oynayacağı rol ile ilgili detaylar verdi. Netflix, şimdilik herhangi bir ayrıntı açıklamıyor ancak İngiliz aktör Grant, itici bir tarihçiyi oynayacağını söyledi.

Grant’e röportaj esnasında “Şimdi sırada ne yapacağınızı biliyor musunuz?” diye sorulduğunda şunları söyledi:

“Aslında yarın bir şey yapacağım. Charlie Brooker, 2020 ile ilgili bir sahte belgesel yazdı. Proje,  Netflix için yapılıyor. Ben de 2020 yılı ile ilgili röportaj yapılan bir tarihçiyi canlandıracağım. Aslında oldukça iticiyim! Ve peruk da takıyorum.”

Brooker, özellikle İngiltere’de BBC’de yayınlanan Annual Wipe adlı dizisiyle iyi tanınıyor. Dizi, yılın haber değeri taşıyan olaylarına ve kültürel anlarına kara komik bir bakış açısı sunuyor. Annual Wipe, 2006-2016 yılları arasında İngiliz kanalında yayınlandı ancak Brooker, özellikle Netflix’in Black Mirror dizisi ve diğer projeleri nedeniyle diziye ara verdi.

Aslında Brooker, yaptığı bir açıklamada dünyanın parçalanması gibi kasvetli hikayeler için ne kadar sabrının veya isteğinin kaldığını bilmediğini belirtti. Radio Times ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “Bir şeyler yapmakla meşgulüm. Yaptığım ve yapmadığım şey hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Şu anda toplumların veya dünyanın parçalanmasıyla ilgili hikayeler yazmak için isteğimin olup olmadığını bilmiyorum. Bu yüzden, şu anda Black Mirror bölümleri üzerinde çalışmıyorum. Komedi becerilerimi yeniden gözden geçirme konusunda istekliyim, bu yüzden kendimi güldürecek yeni senaryolar yazıyorum.”

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like