6 Temmuz 1972 yılında Bursa’da dünyaya gelen Ali Ata Demirer, filmlerde yer almasının yanı sıra stand-up gösterileriyle de biliniyor. 1,87 boyundaki komedyenin lakabı ‘Kaptan’. Liseden mezun olduktan sonra konservatuvarı kazanan Demirer, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. Birçok dizi ve film çalışmasının yanı sıra, stand-up gösterileri ile de kendini kanıtlamayı başardı.

12. Organize İşler: Sazan Sarmalı (IMDb: -)

Dolandırıcılık işinde uzmanlaşan Asım Noyan, bin bir türlü oyunla insanları kandırarak kazanç elde etmektedir. Oldukça profesyonel çalışan Asım Noyan’ın yakalanma korkusu hiç yoktur ancak sazan sarmalı olarak adlandırdıkları bir dolandırıcılık işi ile işler sarpa sarar.

Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

11. Niyazi Gül Dört Nala (IMDb: 4,4/10)

Çocukluğundan beri her türlü hayvanı seven ve onlarla iyi anlaşan Niyazi Gül, bir profesör veterinerdir. İnsanların zevki için hayvanlara eziyet edilmesine, avcılığa, gerçek kürk tüketimine sonuna kadar karşıdır. Üniversitede verdiği dersler oldukça eğlenceli geçen Gül’ün asistanı Hediye onun sağ koludur. Kendi halinde yaşayan Gül’ün mütevazi hayatı Sultan Şahmerdan ve Rıza Kabakoz’un atlarını yarıştırma iddiası ile garip bir hal alır.

Ata Demirer, Demet Akbağ, Şebnem Bozoklu’nun yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

10. Osmanlı Cumhuriyeti (IMDb: 5,1/10)

1888 yılında ileride Türk halkını kurtaracak olan küçük Mustafa ölünce Kurtuluş Savaşı da hiç yaşanmaz. Tüm bunların sonucunda Türkiye Cumhuriyeti kurulamaz, Osmanlı Devleti, Amerika mandasını kabul etmiştir. Günümüze yani 2007’ye gelindiğinde tüm bunların etkisinde hayatını sürdüren Osmanlı Devleti’yle karşılaşıyoruz.

Ata Demirer, Vildan Atasever, Sümer Tilmaç, Ruhsar Öcal gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gani Müjde oturuyor.

9. Berlin Kaplanı (IMDb: 5,2/10)

Hayatını boksörlük ve bodyguardlık yaparak sürdüren bir Türk olan Ayhan Kaplan, Berlin’de yaşamaktadır. Büyük bir borç batağında olan Ayhan’ın işleri de hiç iyi gitmemektedir. Piyasadaki saygınlığını da yitirmeye başlayan Ayhan’ı en acemi boksörler bile yenmeye başlamıştır. Bu durumu düzeltmek için bir mucize gerekmektedir.

Ata Demirer, Tarik Ünlüoglu, Numan Acar, Mert Aran gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

8. Eyyvah Eyvah 3 (IMDb: 6,0/10)

Babasını bulmayı başaran Hüseyin Badem, hayatının aşkı olan Müjgan ile de evlenir. Oldukça mutlu olan Hüseyin, eşi Müjgan’ın hamilelik haberiyle daha da mutlu olur. Ancak tek bir sorun vardır; çift maddi açıdan pek rahat değildir. Hüseyin’in yol arkadaşı Firuzan artık ünlü bir şarkıcıdır. Artık hayatları bambaşka yollara sapmış olan ikilinin yolları bir daha kesişecektir.

Demet Akbag, Ata Demirer, Özge Borak, Salih Kalyon gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

7. Kısık Ateşte 15 Dakika (IMDb: 6,2/10)

Filmde Le Chic isimli Fransız lokantasında 15 dakika içinde gerçekleşen olaylar anlatılıyor. Cinayet suçundan hapis yatan ve kör bir heykeltıraş olan Resül, ünlü bir oyuncu olan Kader, Kader’i filminde oynatmak için elinden geleni ardına koymayan çılgın yönetmen Fazıl Bir, sanat müziği emekçisi Güngör ve Güngör’ün başarısızlıklarının sorumlusu menajeri Muhtar Le Chic’te karşılaşırlar.

Metin Akpinar, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Eysan Özhim gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Neco Çelik oturuyor.

6. Olanlar Oldu (IMDb: 6,4/10)

Ege’nin bir kıyı kasabasında hayatını sürdüren Zafer ve annesi Döndü’nün sorunu Zafer’in yaşı geçmekte olmasına rağmen hala evlenmemiş olmasıdır. Mavi tura çıkan Zafer, ünlü bir dizi oyuncusu olan Aslı ile tanışır ve ikilinin arasında elektriklenme olur. Ancak ortada yine bir sorun vardır; Aslı Döndü’ye iyi bir gelin olabilecek midir?

Ata Demirer, Tuvana Türkay, Ülkü Duru, Salih Kalyon gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

5. Vizontele Tuuba (IMDb: 6,5/10)

1980’lerin karmakarışık siyasetiyle uğraşan Türkiye’nin uzağında kalmış olan apolitik bir köyün olanlardan haberi yoktur. Batıdan köye öğretmenlik yapmak için gelen bir öğretmen köye yeni bir soluk getirir. Öğretmenin kızı olan Tuba, oldukça güzel bir kadındır. Emin, Tuba’ya karşı hisler besler. Televizyonun getirilerini zorlukla sindirebilen bir köy, kendisine yabancı olan farklı düşünsel dünyaları da kabullenebilecek midir?

Yılmaz Erdogan, Tarik Akan, Demet Akbag, Deniz Akkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan oturuyor.

4. Eyyvah Eyvah 2 (IMDb: 6,7/10)

Hüseyin babası Ali Rıza Şeker’i sonunda İstanbul’da bulmuştur. Şimdi hayattaki tek amacı sevdiği kadın olan Müjgan’a kavuşabilmektir. Firuzan’ı, terzi Ramiz’i ve babasını da yanına alıp memleketi Geyikli’ye dönen Hüseyin Müjgan’ın kalbini kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

Demet Akbag, Ata Demirer, Özge Borak, Salih Kalyon gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

3. Hedefim Sensin (IMDb: 6,7/10)

Çiğ köfte satarak hayatını sürdüren Zekeriya Taştan, oldukça konuşkan biridir ve başına gelen tüm belalar da bu sebeple gelmektedir. Bir gün yanlış yerde yanlış şeyleri konuşunca İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Yeni evi Gökçeada’dır. Gökçeada’ya gelmesi ile hayatı değişen sadece Zekeriya değildir. Onun gelişi ile birlikte Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın hayatı da bambaşka bir hal alır.

Ata Demirer, Demet Akbağ, Hakan Salınmış, Gonca Vuslateri gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü oturuyor.

2. Eyyvah Eyvah (IMDb: 7,1/10)

Çanakkale’de yaşayan Hüseyin’in en büyük tutkusu klarnetidir. Ninesi ve dedesiyle birlikte yaşayan Hüseyin, bir gün kasabanın hemşiresi Müjgan’a aşık olur. Ancak Hüseyin’in bir anda bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk hem Hüseyin’in, hem çevresinin, hem de İstanbul’da şarkıcılık yapan Firuzan’ın bile hayatını değiştirecektir.

Demet Akbağ, Ata Demirer, Tanju Tuncel, Şehsuvar Aktaş gibi isimler yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Hakan Algül oturuyor.

1. Neredesin Firuze (IMDb: 7,3/10)

Gerçek bir Unkapanı hikayesinden uyarlanan filmde müzik piyasasında pek başarılı olamayan ve bu sebeple de borç batağının içine düşen Hayri ve Osman’ın hikayesi işleniyor. Sansar isimli menajer, ikiliyi genç bir yetenek olan Ferhat’a yönlendirir. Almanya’da yaşayan Ferhat’ın sesini telefondan dinleyen ikili oldukça beğenir ve Ferhat’a yapacakları kasetle borçlarını ödeyeceklerini planlarlar. Ferhat geldikten sonra ortaya bir de zengin bir kadın çıkar. Gizemli Firuze, Ferhat’ı çok beğenir ve ona yatırım yapmak istediğini söyler ve ikilinin planları böylece bozulur.

Özcan Deniz, Haluk Bilginer, Şebnem Dönmez, Demet Akbağ gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Ezel Akay oturuyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın
You May Also Like