Kadınların kararlı olduğunda harikalar yarattığını ve hedeflerine ulaştığını anlatan pek çok hikaye duymuşsunuzdur, eminim. Bu hikayemiz de bunlardan biri.

Betsy Ayala, Texas’ta yaşayan genç bir anne. 14 yıllık eşi tarafından aldatılma gerçeğiyle yüz üstü kalmış durumdaydı. Hem de henüz 6 aylık olan bebeğiyle. Betsy için 14 yaşından beri hayatında olan adam tarafından aldatılmaktan daha kötü olan ise kocasıyla kadın arasında geçen incitici ve özellikle Betsy’nin ne kadar çok kilolu olduğunu ile ilgili yazışmalar.

betsy-ayala

Betsy’nin dediğine göre kilo, hayatının her döneminde onun için sorun olmuş. İlk diyetine 13 yaşında giren Betsy birbirinden güzel yiyeceklerin cazibesine yenik düşmüş her seferinde. Özellikle üniversitedeyken ve hamilelik döneminde kilo alan Betsy, doğumdan sonra 118 kiloya kadar çıkmış. Bu durumu kendisini de mutsuz ederken kocası her zaman hoş olduğunu dile getirmiş. Hatta Betsy’yi abur cubur yemesi için teşvik etmiş denilebilir. Betsy’yi de en çok inciten şey de kocasının hoş olduğunu dile getirip aynı zamanda bunu kendisini aldattığı kadınla hiç düşünmeden kırıcı bir şekilde konuşması.

betsy-ayala

Bu durum onu derinden sarsmış olsa da Betsy güçlü durmakta kararlı davranmış. Kardeşiyle beraber vücut egzersizi yapmaya başlamış ve yeme alışkanlıklarını değiştirmiş. Haftada üç gün vücut egzersiz programına katılırken her gün spor salonuna gitmiş. Her antrenmandan sonra ağlama noktasına gelmesi onu daha da hırslandırmış ve hem kendisi hem de kızı için kendisini değiştirmeye karar vermiş.

betsy-ayala

Betsy şu anda 72 kilo ve artık mutlu, kendine güvenen ve hepsinden öte pozitif hissediyor.

betsy-ayala

betsy-ayala

“Hayatımın değişmesi için sürekli dua ettim ve dualarıma karşılık geldi. Tahmin ettiğim şekilde olmayabilir, fakat yepyeni bir başlangıç için ikinci bir şans olarak beni buldu dualarım. Bunun için minnettarım.”

betsy-ayala

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Read More

Son Gözyaşı

Bir grup aktivist, kesilmek üzere mezbahada tutulan inekleri kurtararak bir arazide toplar. Emma da o ineklerden bir tanesidir…