in

Kanser Hastalarının Tek Dilek Hakkınız Olsaydı Ne Olurdu Sorusuna Verdikleri Cevap

Tek bir dilek hakkınız olsaydı ne dilerdiniz? Aslında önceliklerinize, yaşam şartlarınıza, yaşadığınız zorluklara göre şekillenecek bir cevabı olan soru. İşe gitmekten mutsuz olan birine sorulsa çalışmadan para kazanmayı, kilo problemi olan birine sorulsa bir daha almamak üzere kilo vermeyi, kendini çirkin bulan birine sorulsa güzel olmayı, günlerdir aç olan birine sorulsa açlık sorununun ortadan kalkmasını, annesini kaybetmiş bir çocuğa sorulsa annelerin ölmemesini dilerdi. Peki ya kanser hastalarına sorulsa bu soru?

Birbirini görmeyen insanlara bu soru soruldu “Tek bir dilek hakkın olsaydı ne dilerdin?” Birbirini görmeyen kişiler arasındaki tek fark birinin kanser ile tanışmış olması diğerinin tanışmamış olması. Soru sorulan kişilerden bazıları kanser hastası, bazıları hasta yakını, bazıları ise kanserden tamamen uzak kişilerdi. Bu kişiler birbirlerini göremeyecek fakat duyacak şekilde oturdular. Ve bakalım sağlıklı insanlar ile kanser hastaları ve hasta yakınlarının cevapları nasıl oluyor bu soruya? İnanın, filmin sonunda kanser ile tanışmış insanlar bize hayat ile ilgili önemli bir gerçeği göstermiş olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=XWkRFSUkAMM

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Kübra Yılmaz

18 yıl Ordulu, 6 yıl Ankaralı oldum ve son 1 yıldır İstanbullu’yum. Hayatımın ilk 7 yılında tatildeydim, sonra “Haydi okula!” dendi. Böyle denildi denileli, denildiğine göre “Kendim için” çalışıyorum. Aslında kendim için istediğim şey “çılgınlar gibi gezmek, doyasıya okumak, yazabildiklerim, yazamadıklarım ve yegane dostum çay” başucumdan ayrılmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yalnızca Kahve Tutkunlarının Çok İyi Bildiği 10 Durum

1 Ay Boyunca Sigarayı Bıraktığınızda Elinizde Kalan Parayla Yapabileceğiniz 11 Şey