in

Yeni Zelandalı Bu Turist İstanbul’un Kameralara Yansımayan Kısmını 8 Dakikalık Kısa Filmine Sığdırıyor

İstanbul denilince diyecek pek çok şeyi vardır çoğumuzun. Dünya gözüyle henüz görmeyenler için ulaşılamayan sevgili, yeni tanışmış olanlar için bilinmezler diyarı, yaşayanlar için ise “Kahrın da hoş, lütfun da” dedirten bir güzel.

Dünyaya gözünü açtığı ilk günden beri adına destanlar, şiirler, kitaplar yazılan bu şehrin tabii ki aşıkları çok fazla. Bunlardan biri de Justin Heaney. Justin, İstanbul’a yaptığı 2 seyahati boyunca her şeyi ölümsüzleştirmiş. Daha sonra da bir güzel videoda bunları toplamış. İstanbul’un dinamizmini ve İstanbul’u evleriyle özdeşleştiren insanları konu alan bu videoda siz de kendinizden bir parça mutlaka bulacaksınız.
[sayfaici]
Zaman zaman sakin, çoğu zaman coşkuyla devam eden müzik tam olarak İstanbul olmuş. İstanbul ile yeni tanışmış birinin bakışlarındaki şaşkınlık sakin bir girişle vurgulanırken, o şaşkınlıktan sonra kendini kaosun kucağına atmanın verdiği coşku ise hareketlenen bir müzik ile kendini belli etmiş. Köprüsüyle, Galata’sıyla, yoksuluyla, zenginiyle, kadınıyla erkeğiyle, esnafıyla, işsiziyle, arka mahalleleriyle, zengin semtleriyle yaşanılacak en güzel harmonidir İstanbul.

Bakalım günün erken saatlerinde şöyle cömertinden bir siftah yapmış esnaf mutluluğundaki İstanbul, Justin’in gözünden nasıl görünüyor? Seçtiği başlığa bakılırsa kendisi Orhan Veli hayranı bir yandan da “I listen to İstanbul with my eyes closed”

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Kübra Yılmaz

18 yıl Ordulu, 6 yıl Ankaralı oldum ve son 1 yıldır İstanbullu’yum. Hayatımın ilk 7 yılında tatildeydim, sonra “Haydi okula!” dendi. Böyle denildi denileli, denildiğine göre “Kendim için” çalışıyorum. Aslında kendim için istediğim şey “çılgınlar gibi gezmek, doyasıya okumak, yazabildiklerim, yazamadıklarım ve yegane dostum çay” başucumdan ayrılmasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonların Sevdiklerimizle Aramıza Duvar Ördüğünü Gösteren Kampanya Çalışması

Gencinden Yaşlısına 18 Farklı Ülkeden “Senin Önceliğin Nedir” Sorusuna Verilen Cevaplar